Біля Черкас розлилося 50 л аміаку

Як інформують “Вісті Черкащини” з посиланням на “Провінція”, 9 травня на об’їзній автодорозі міста Черкаси поблизу села Хутори з надлишкового клапану автоцистерни автомобіля “Renault Premium”, який виїхав з ПрАТ “АЗОТ”, стався викид рідкого аміаку.

Водій автомобіля, повідомивши про подію рятувальникам, намагався власними силами усунути несправність, проте, отримавши хімічні опіки, був вимушений відступити.

До автоцистерни прибули чергові караули 1-ї та 18-ї Державних пожежно-рятувальних частин. Для обмеження впливу випарів аміаку на навколишнє середовище та створення безпечної зони навколо місця події рятувальники за допомогою спеціальних стволів встановили захисні водяні завіси.

Фахівці хіміко-радіологічної лабораторії аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС, спільно із працівниками воєнізованого газорятувального загону ПрАТ”Азот”, працюючи у спеціальних захисних костюмах-скафандрах, зуміли усунути пошкодження запобіжного клапану на технологічній арматурі і припинити викид у повітря парів аміаку.

Згодом, автоцистерну, в якій знаходилось понад 15 тонн рідкого аміаку, було транспортовано до ПрАТ «Азот» , де проведено злив небезпечної рідини до технологічних ємкостей.

Загалом внаслідок надзвичайної події з цистерни вилилося 50 літрів небезпечної хімічної речовини.

Внаслідок події 52-річний водій автомобіля, який отримав хімічні опіки 40 відсотків тіла, був терміново госпіталізований до Першої міської лікарні. Стан потерпілого лікарями оцінюється як тяжкий.

Це другий такий випадок із автоцистерною, що перевозила аміак за останні три роки. Попередній стався в межах міста, і для ліквідації аварійної ситуації,пов‘язаної також із перемерзанням аварійного клапану, автомобіль довелось транспортувати у безпечне місце за межі міста.

10.05.2016 15:22
Переглядів: 556
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.