Абітурієнти ЧНУ складають вступні іспити і в окопах, і з тимчасово окупованих територій

Цьогоріч вступникам пільгових категорій надано можливість проходити вступне випробування у форматі співбесіди замість національного мультипредметного тесту. У приймальну комісію Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького надійшло 25 заяв від таких вступників.

Серед тих, хто зареєструвався для проходження вступної співбесіди — 11 діючих учасників бойових дій. Військові переважно обирають спеціальності: 033 «Філософія», 014.03 «Середня освіта (Історія)», 032 «Історія та археологія», 081 «Право», 053 «Психологія», 281 «Публічне управління та адміністрування».

Воєнний стан у країні позначився на особливостях роботи приймальної комісії. Тому викладачам із предметних комісій доводиться працювати і в екстремальних випадках.

— У нас є абітурієнти з тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Херсонської областей, — розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Черкаського національного університету Людмила Смалиус. — Під час проведення однієї зі співбесід з абітурієнткою, яка проживає на небезпечній території, чутно було, як лунали вибухи. Викладачі докладають максимум зусиль, щоб від самого початку розмови налаштувати вступників, підтримати, заспокоїти, а вже потім починають опитування. Адже діти хвилюються вже не стільки через іспит, скільки через загрозу власному життю. Днями викладачі, які входять до предметної комісії, дистанційно приймали іспит і в абітурієнтів, які на період співбесіди перебували на передовій в зоні бойових дій.

Попри складні умови вступники, які проходили вступну співбесіду, продемонстрували достатній рівень знань. Тому успішно склали це вступне випробування.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Читайте нас також в Telegram!

17.08.2022 09:58
Переглядів: 238
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.