91,1% жителів області самі купують медикаменти у лікарнях

Інформація, одержана під час опитування членів домогосподарств, характеризує суб’єктивну думку населення щодо рівня доступності для них послуг охорони здоров’я, можливості придбання ліків та медичного приладдя, окремих питань, пов’язаних з лікуванням у лікарнях.Частка домогосподарств області, в яких хто-небудь з членів потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя, становила 99,2%. Серед них 29,6% домогосподарств повідомили про випадки неможливості отримати медичну допомогу, придбати ліки та медичне приладдя.

Основною причиною цього домогосподарства вважають занадто високу вартість ліків, медичного приладдя, послуг охорони здоров’я та через відсутність медичних спеціалістів потрібного профілю.

Так, не змогли придбати ліки хто-небудь з членів 147,9 тис. домогосподарств, серед них 93,6% – через занадто високу вартість, 3,3% – не змогли знайти, 3,1% – з інших причин.

Хто-небудь з членів 85,6 тис. домогосподарств не зміг провести медичні обстеження, з них 88,2% – через занадто високу вартість послуг, 8,3% – через відсутність медичного спеціаліста потрібного профілю, 3,5% – у зв’язку з тим, що черга була занадто довгою.

Не зміг отримати лікування у стаціонарі хто-небудь з членів 84,7 тис. домогосподарств, з них 92,7% – через занадто високу вартість лікування, 4,5% – через відсутність відділення потрібного профілю, 2,8% – через відсутність вільних місць.

Хто-небудь з членів 44,8 тис. домогосподарств не зміг відвідати лікаря, серед них через занадто високу вартість послуг – 72,1%, через відсутність медичного спеціаліста потрібного профілю – 21,5%, у зв’язку з тим, що черга була занадто довгою – 6,4%.

Хто-небудь з членів 40,6 тис. домогосподарств не зміг відвідати стоматолога, з них 92,4% – через занадто високу вартість послуг, 4,6% – у зв’язку з тим, що черга була занадто довгою, 3,0% – через відсутність медичного спеціаліста потрібного профілю.

Хто-небудь із членів 36,2 тис. домогосподарств не зміг отримати лікувальні процедури, з них 79,1% – через занадто високу вартість лікування, 12,9% – через відсутність медичного спеціаліста потрібного профілю, 8,0% – у зв’язку з тим, що черга була занадто довгою.

Виключно через високу вартість послуг не зміг зробити протезування хто-небудь з членів 28,3 тис. домогосподарств; не зміг придбати медичне приладдя хто-небудь з членів 6,8 тис. домогосподарств виключно через його високу вартість.

Серед осіб, які повідомили, що за останні 12 місяців вони лікувались у лікарні, 91,1% самі купували медикаменти, 71,7% – брали з собою постільну білизну, 79,7% – харчувались за свій рахунок. Тільки 7,1% осіб не брали з собою до лікарні нічого з перерахованого.

Управління ДСНС України в Черкаській області.

11.05.2016 13:37
Переглядів: 826
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.