Дотримання порядку як приший кобилі хлястик

Прострація координації

В мережі появився коментар щодо боротьби з правопорушеннями на Тальнівщині від (наберіть побільше повітря в легені, щоб вистачило духу, тільки після того читайте довжелезну назву посади) начальника сектору превенції Тальнівського відділення поліції Звенигородського відділу поліції ГУНП в Черкаській області Романа Швеця.

Взагалі досвід та практика наводять на думку, що чим довший титул, тим дрібніший позитивний результат. Звісно, не Р. Швець придумав назву своїй посаді. Він лише говорить, що робиться чи належить до виконання. А ми дозволимо собі трохи процитувати:
«Ми, – запевнює начальник сектору превенції, – виконуємо вимоги, які висуває вище керівництво держави. Наші зусилля скоординовані і в співпраці з міською владою та керівництвом району. Щодня проводиться патрулювання вулиць міста та району. Було складено 9 адмінпротоколів за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Були і випадки бездоглядного перебування у громадських місцях неповнолітніх дітей».

Оті згадані протоколи стосувалися дрібнюсінької торгівлі, в т. ч. вирощеним на власних садибах. Щодо нагляду за неповнолітніми, то достатньо в сутінки вийти на Співоче поле, щоб у будь-кого склалася інша думка. Але на загальному фоні то все окремі випадки.

Більш серйозні казуси ховаються за фразою про «скоординовані зусилля з керівництвом району». Ані слова, така координація спостерігається, тільки чомусь із неодмінно плачевним результатом. І потім, бодай формально всі перед законом рівні. Порушив – відповідай незалежно від чину. А в нас, якщо порушник – не бабуся з пучечком цибулі, а особа при погонах чи рангах, то замість відповідальності лише скоординовані зусилля. Цоб-цабе, приїхали. З усіма наслідками.

Не будемо тут повторятися про випадки масового винищення лісонасаджень  – про це вже навіть в області гнівно заговорили. Називають, ніби до цієї загребущої справи причетний добродій, відомий у кримінальному світі під прізвиськом Хлястик і ніби перед цим Хлястиком тутешня влада виляє хвостиком – як болонка на задніх лапках. Не виключаємо, стражі закону здогадуються, кого стосується такий невиразний псевдонім, як і не виключається сумнозвісна координація з ним.

Отож повернемося до зовсім свіжого випадку. Зараз ведеться слідство по справі, коли райрада, яку очолює В. Любомська, порушуючи одразу два закони, завдала громаді матеріальних збитків (справа не завершена, тому й не спішимо дочасно розголошувати деталі). Це сталося, як формулюють юристи, через зловживання владою і службовим становищем посадової особи. Факт має місце, відповідна інформація проскочила в пресу. Поліція отримала заяву, то мала б якось зреагувати. Як читач сам здогадався, по причині все тієї ж координації підмахнули відписку, що ніякого криміналу не бачать. Координували з районною владою чи з самим Хлястиком, то вже не суттєво. Все одно два чоботи – пара.

Саме рішення про закриття кримінального провадження – не лише на пряму шкоду громаді. Воно настільки не вписувалося в рамки законності, що його в установлені строки оскаржили через суд. Ну такий передбачений порядок. Головував на судовому слуханні п. Фролов. Його ухвала, яка вступила в силу, закриття справи скасувала. По теорії, мало б дістатися на горіхи слідчому п. Біленку, аби знав, як всупереч службовим обов’язкам вигороджувати п. Любомську. Однак існують поважні сумніви, чи це він особисто так вирішив, чи по телефону вирішували за нього. У нас же, як стверджує його колега Швець, координація!

Так чи інакше, але виконувати ухвалу суду зобов’язаний, навіть усупереч координації та бажанню районної влади чи іншої відомої в кримінальному середовищі особи. Поновлене ухвалою суду слідство триває. А воно зокрема включає офіційні запити в сільські ради. Що ж придумати, трясця вашій матері, що утнути?

Вихід знайшовся сам. Слідчий Біленко такі запити підготував, роботу виконав. Проте вони так і залишалися в поліцейській канцелярії, пролежали без руху рівно тиждень. Лежали б і довше, якби зацікавлена сторона про них випадково не дізналася.

Виявляється, в поліції… немає конвертів та поштових марок, аби розіслати не зовсім приємні для голови райради запити. Це комічно чи страшно, коли навіть на конверти кіт наплакав – залишаємо на розгляд читача. Дивна, однак дуже дивна їхня координація: як постійно кататися службовим автомобілем з МАньківського району, то з бюджетом ніяких проблем, а на поштові витрати ні копієчки. Отож ліпше оформляйте протокол на бабусю з цибулькою.

Дочасно робити висновки, з чиєї безпосередньої вини маємо настільки чудернацьку координацію. Не то з ласки особи, яка ставила на голосування й підписала, немов пальцем в небо поцілила, районну програму дотримання правопорядку, не то самої поліції. Якщо поліції, то хто в ній крайній, недавно призначений п. Гірник чи його попередник п. Голота, якого перевели з міста в селище, тобто за якісь там справи понизили по службовій лінії. До речі, це його машину нерідко помічають біля попереднього місця служби в Тальному. До Тального він ніби вже не причетний, але координація напрацьована, живовидячки, таки ще при ньому!

Що буде далі?

Події розгортаються. Можливо, добродій загримить і з селища кудись у село дільничним інспектором  як використаний і вже не потрібний матеріал.

Конверти і марки для поліції, аби вона стала на захисті інтересів громади, знайшли, звернувшись до громадськості.

Просто так відчепитися не вдасться, це однозначно – надто болонка Хлястика вже задзявкалася на рівному місці.

Так що далі таки буде. Ще й найцікавіше.

Валентин ГОРДЄЄВ “Поле Честі”

06.05.2020 11:42
Переглядів: 745
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.