У Лисянці обговорили фінансові проблеми району

Під головуванням голови районної державної адміністрації Володимира Гуні відбулося чергове засідання колегії Лисянської райдержадміністрації. Участь у засіданні взяли члени колегії, голова райради Ярослав Попко, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, сільські голови, керівники окремих підприємств, установ, організацій району.

Начальник фінансового управління Дмитро Олійник назвав тривожною ситуацію із надходженням коштів до бюджету за 5 місяців поточного року. Недовиконання складає 110 тисяч гривень. Серед відстаючих він назвав Босівську, Виноградську, Смільчинецьку, Хижинську та Шубиноставську сільські ради. Наголосив також, що в багатьох громадах ще є невикористані резерви, і нагадав про режим оптимізації в установах і організаціях, можливе скорочення працівників.

Фінансові проблеми стали темою виступу і начальника управління соціального захисту населення Василя Коргуна. Як відомо, місцеві ради здійснюють відшкодування витрат за надані пільги окремим категоріям громадян на оплату за послуги телефонного зв’язку. Але, як виявилося, ці платежі за останні 4 роки були не регулярними, і тому виникла заборгованість, яка перевищила 500 тисяч гривень. За словами Василя Коргуна, для відшкодування боргу направлені відповідні листи до сільських і селищної рад. Зволікання з вирішенням цього питання, як зауважив голова РДА Володимир Гуня, може призвести до блокування рахунків установи.

На колегії також виступила начальник Звенигородського управління ГУ ДФС в Черкаській області Ірина Бистрова, яка зокрема,повідомила, що на Лисянщині стартувала операція «Урожай-2020», метою якої є перевірка повноти нарахування та сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, громадянами, які є власниками земельних ділянок та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, упередження схем ухилення від оподаткування, виявлення та реєстрація необлікованих найманих працівників та легалізація їх заробітної плати. За її даними, в районі нараховується близько 1000 суб’єктів господарської діяльності, які є основними платниками податків до районного бюджету.

Іван СМОЛІЙ

17.06.2020 09:28
Переглядів: 906
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.