Житель Лисянщини отримав два роки умовно за прапор зі свастикою

До двох років умовно засудив Лисянський суд Віктора Копійка із села Боярка Лисянського району. 43-річний чоловік установив вдома щоглу й підняв на неї прапор Третього рейху – чорну свастику в білому колі й на червоному полотнищі. Прапор помітили односельці й викликали поліцію, пише сайт Вечірні Черкаси. Полісмени зняли скандальний символ окупації і склали протокол на порушника. Загалом полотнище тріпотіло на вітрі 5 годин, повідомляє Рідний край.

У суді Копійко покаявся і повністю визнав свою провину. До того ж судді врахували, що підозрюваний активно сприяв у розкритті власного злочину. Відтак Копійку присудили два роки позбавлення волі, звільнивши від відбуття покарання з іспитовим терміном на один рік.

– Віктор неодружений, – каже Петро – односелець порушника. Прізвище називати не хоче. – Жінки у Віті немає, живе сам із матір’ю. Тому не знає, куди йому діти енергію. Кидається в різні крайнощі. Раніше був прихильником «русского міра». Згодом перевтілився в запеклого українського націоналіста. Вибрав собі Біблію – книгу «Країна Моксель» історика Володимира Білінського. Дійшов до того, що надрукував цитати із книжки, прийшов до школи і наліпив їх усюди, де тільки можна було. Мабуть і досі від шибок не віддерли. Я сам люблю читати Білінського, але навіщо в крайнощі впадати? Вітя ніде не робить. Тепер завів собаку й тренує її. Словом, досі дитинство в голові.

Петро каже, що Копійко не перший раз вивішує прапори.

– Раніше в нього на щоглі висів бандерівський червоно-чорний. Ніхто йому в селі слова не казав. А це вдарився в нову ідеологію. Замовив через інтернет німецький прапор зі свастикою. Повісив на щоглу й милувався 5 годин Не знаю, чи це він сам таке робить, чи хтось його надоумлює. Кажуть йому дали рік умовно, бо визнали, що Копійко не цілком усвідомлює, що робить.

Прапор зі свастикою знищили наступного дня за вироком суду.

09.08.2019 15:04
Переглядів: 1108
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.