”Якщо жінка до 35 років не вийшла заміж, то держава платить їй щомісяця дві тисячі доларів”

Альона кілька років тому вийшла заміж за бакинця Андрія Соловйова. До цього подружжя жило в Лисянці, але коли Андрія запросили на престижну роботу в Азербайджані, переїхали в Баку.

«Місто просто потопає в парках, скверах, тут багато фонтанів. Мене оточують доброзичливі, гостинні люди. Тут я маю прекрасну родину, гарну роботу, непогану зарплату. Але, повірте, так сумую за своїм затишним містечком ‒ Лисянкою, за своїми рідними, за колегами з ДНЗ «Лисянський ПАЛ», за друзями, за своїм котом Фініком», – зізналася вона.

Наша землячка любить мандрувати світом, цікавиться життям жінок у різних країнах. Нещодавно вона побувала в Еміратах, і поділилася своїми спостереженнями.

«Мене найбільше вразило таке: якщо жінка до 35 років не вийшла заміж, тобто не знайшла собі покровителя, то держава платить їй щомісяця дві тисячі доларів. Навіть якщо та має високо плачувану роботу. Водночас, якщо місцевий араб одружився з жінкою, якій уже за тридцять, то держава виплачує йому 250 тисяч дирхамів (70 тисяч доларів). Це подяка від держави за те, що потім не доведеться виплачувати їй по дві тисячі доларів щомісяця».

В Еміратах, каже вона, найбільш популярна приказка: чоловік не повинен знати кольору гаманця жінки. Тобто будь-яку забаганку своєї дружини мусить виконувати. Захотіла діамантову каблучку – зобов’язаний купити. Бо коли брав її за дружину, знав, які матиме запити, і погодився на це. Крім того, роблячи пропозицію руки і серця, наречений зобов’язаний подарувати майбутній дружині мінімум п’ять кілограмів золотих виробів».

На запитання «чи часто українки потрапляють у такий рай?» Альона відповіла ствердно. «Однак, рідко їх заміжжя з арабом має щасливий фінал. Живуть разом максимум 5−6 років, а потім розлучаються. Причому за ініціативи дружини. Навіть коли дівчина прийняла іслам, вивчила арабську мову (хоча це вкрай важко, бо існують 22 діалекти), сім’я з часом все одно розпадається. Причини різні, але корінь проблеми один – сім’я араба ніколи не сприйме чужинку», – пояснила мандрівниця.

Олександр ЩЕРБАТЮК

27.01.2017 17:13
Переглядів: 948
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.