Вишивальниці та в’язальниці на Лисянщині освоїли «фронтову» спеціальність

фото тематичне

–Робимо для наших захисників все, що можемо. Спочатку готували тушонки, а потім організували громаду і плетемо маскувальні сітки, бо в наших військових дуже велика потреба в них. Можна сказати, їх просто вихоплюють з рук. Замовлень набагато більше, ніж ми можемо сплести, – розповів староста села Хижинці на Лисянщині Сергій Ярошевський. – Сітки різного розміру, від 9 до 15 метрів, і призначення: на бліндажі, на блокпости, на бойову техніку. Робота, не перший погляд, нескладна, але вимагає старання і терпіння. Ми вже використали всі наявні в селі рибальські, футбольні сітки. Тепер купуємо мотузки для зв’язування тюків, і плетемо сітки. Тканину, в основному, отримуємо з волонтерського центру в Лисянці, максимально натуральну, природних кольорів. Вже передали воїнам на передову майже 50 маскувальних сіток, які, і про це розповідають бійці, служать надійним прикриттям від ворожих очей. Щодня цією важливою для нашого війська справою займається 10-15 сільських жінок. Серед них є справжні професіонали, які до війни мали досвід у в’язанні та вишиванні.
Сергій Валерійович також повідомив, що у громаді є багато тимчасово переміщених осіб. З Ізюму, Миколаївської області, Харкова. Люди приїхали у чому були – у що встигли зодягнутися в часі термінової евакуації зі своїх домівок, тобто без життєво необхідних речей навіть на щодень. І – на чому змогли виїхати із зони обстрілів і бомбардувань. Дев’ять осіб, приміром, втекли від смертельної небезпеки на стареньких «Жигулях». Як вони туди всі помістилися, самі сьогодні дивуються.
–У нашій громаді як у вулику, ніхто не сидить без діла, – продовжує Сергій Ярошевський, – В тому числі і переселенці. Вони беруть активну участь у житті села, посадили городи, облаштовують свої нові домівки – майже всі хати, які стояли пусткою, вже заселені. Молоді сім’ї намагаються відразу знайти роботу, хоч із цим сьогодні складно. Деякі вже працевлаштувалися в місцевому сільськогосподарському підприємстві.

Іван СМОЛІЙ

Читайте також: Володимир Мовчан придбає у Тальнівську лікарню обладнання європейського рівня

Читайте нас також в Telegram!

04.07.2022 17:06
Переглядів: 410
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.