Вшанували загиблого героя на його 40-річчя

16 серпня в Лисянському районному історичному музеї імені Т. Шевченка відбувся захід, присвячений 40-ій річниці з дня народження героя АТО, уродженця Лисянки Олега Стукала. Він, заступник командира механізованого батальйону 128-ї бригади ЗСУ, не дожив до свого ювілею – загинув 18 лютого 2015 року від російського снаряда під час виходу підрозділу з Дебальцевого — його механізований батальйон прикривав відхід основних сил бригади та виходив останнім.

Присутні на заході голова райдержадміністрації Володимир Павличук, голова районної ради Ярослав Попко, селищний голова Юрій Корнієнко, представники громадськості, батьки Олега Стукала вшанували пам’ять загиблих у неоголошеній російсько-українській війні хвилиною мовчання. Потім спогадами про сина поділився Юрій Стукало : «Так уже сталося, що на моїм віку був Афганістан, а сину судилося воювати на Сході України, за яку він віддав своє молоде життя. На службі його поважали начальники і підлеглі. Був вимогливим і справедливим командиром, природженим військовим. Дорожив честю офіцера. А ми Олега дуже любили, бо він був справжнім сином, братом, чоловіком і батьком. Він і зараз для нас – живий».

Про бойовий шлях Олега Стукала розповіла науковий співробітник музею Катерина Шуляка, яка запросила присутніх оглянути нову експозицію, присвячену загиблим героям-землякам Олегу Стукалу, Олегу Ковалю, Олексію Зінченку, Тарасу Проценку.

Указом Президента України Олега Стукала нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно). Він – Почесний громадянин міста Мукачева, Закарпатської області, де проживав і служив до війни, Почесний громадянин Лисянки. У Лисянській ЗОШ № 2, де навчався Олег, відкрито меморіальну дошку, його іменем названа одна з вулиць селища.

Степан ВІЗІРЕНКО

22.08.2019 09:05
Переглядів: 1463
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.