В складі 28-ї Української антарктичної експедиції – уродженець Лисянки

Повномасштабне вторгнення російської федерації не зупинило українську науку, зокрема, щодо продовження досліджень на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. Сюди готується відправитися вже 28 експедиція полярників, склад якої нині вже затверджено. Серед них і уродженець Лисянки метереолог Олександр Полудень, який вже раніше побував на українській полярній станції «Академік Вернадський», що розташована на острові Галіндез.

«Я навчався в Одеському державному гідрометеорологічному інституті та планував працювати агрометеорологом, вивчати вплив метеоумов на врожайність. Але в інституті вирішили, що з мене вийде гарний полярник. Мене це трохи здивувало, адже відмінником я не був», – розповів про свій шлях в науку Олександр Полудень. – Після інституту я почав працювати у відділі метеорології Центральної геофізичної обсерваторії. А через два роки подав свою кандидатуру на учасника експедиції. Я знав, що полярна станція «Академік Вернадський» – єдине місце, де я зможу працювати по спеціальності полярника-метеоролога. До експедиції завжди включають 12 осіб: 6 осіб – науковці та стільки ж людей обслуговуючого персоналу. На другому поверсі станції розташований офіс для метеодосліджень. Там розташовано спектрофотометр Добсона, за допомогою якого я вимірюю озоновий шар.

Упродовж майже всієї експедиції полярники ізольовані від світу, але є період, коли до них на станцію приїжджають допитливі гості. Туристичний сезон на острові триває з листопада по кінець березня. Науковець поділився, що до них приїздив Білл Гейтс, приймали британську Принцесу Анну, були навіть два народні депутати України, але вони дуже просили, щоб про їх візит ніхто не знав.

Лисянський метеоролог стабільно підтримує зв’язок із британським вченим Джоном Шанкліном. Він у 1985 році став одним з відкривачів озонової діри над Антарктидою. Олександр Полудень зазначає, що саме на полярній станції «Академік Вернадський» (раніше вона належала британцям і називалася «Фарадей») були зроблені дослідження, що підтвердили існування озонової діри. За його прогнозами, для відновлення озонового шару потрібно 50-60 років.

Іван СМОЛІЙ

Читайте також: «Поборемо, здолаємо»: понад 60 тисяч гривень для ЗСУ під час благодійного концерту зібрали у Кривих Колінах на Тальнівщині

Читайте нас також в Telegram!

15.03.2023 12:04
Переглядів: 3647
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.