У Мар'янівці першачків годували кашею і дарували свистки

На подвір’я Мар’янівського НВК на Лисянщині в промінні ранкового сонця 2 вересня висипали хлопчики і дівчатка у вишиванках. Одні з модними зачісками, інші в яскравих бантах, але всі однаково усміхнені, щасливі. Раді, що після довгої перерви зустріли своїх однокласників, вчителів, що знову повернулися до вивчення улюблених предметів. – Кажуть: «з миру по нитці – голому сорочка». Саме в цьому ми й переконались під час ремонту покрівлі даху спортивної зали, – сказала, зокрема, на урочистій лінійці директор школи Ірина Гаврилюк. – Дякуючи районній раді та громаді села Мар’янівка, які виділили кошти на придбання будівельних матеріалів, ремонт став реальним. Залишилось замалим – оплатити роботу будівельній бригаді, а це 40000 гривень. Де ж взяти кошти? Адже для батьків сума завелика. На допомогу першим прийшов директор агропідприємства Олександр Олександрович Пухир, який виділив левову частку грошей та виступив з пропозицією до інших підприємців та орендарів земель підтримати фінансово наш навчальний заклад. І люди відгукнулись, допомогли хто чим міг. Саме завдячуючи їм та батькам учнів проект по перекриттю даху вдалося реалізувати, і наші учні в новому навчальному році займатимуться в спортивній залі.

Від усієї шкільної громади Ірина Гаврилюк подякувала за допомогу О.О.Пухирю, Р.І.Саверенюку, П.І.Скригонюку, М.В.Загородньому, В.В.Загородньому, Ю.А.Козленку, О.В.Шведу, Є.І.Андрущенко, В.М.Щербині, Л.Д.Починок, В. О.Лященку, А.В.Петракову, Т.Г. Неїжкаші.

Як і годиться, головними на святі знань були першокласники, без котрих свято не могли розпочати, тож на лінійку їх урочисто привели батьки. А потім опіку над ними взяли випускники школи. Цікаво, що їх цьогоріч шестеро, як і першокласників. Вони започаткували нову традицію – нагодували з горщика першачків смачною кашею, а потім кожному вручили по свистку: «це якщо буде важко в навчанні, чи хтось ображатиме. Тільки свисніть – і ми прийдемо».

Цього року до Мар’янівської школи, найвіддаленішій у районі, пішли 83 учні. Розрахована вона на 400 школярів, як і сусідня Яблунівська, де працюватиме лише третій клас з трьома учнями .

Олександр ЩЕРБАТЮК

05.09.2019 11:16
Переглядів: 739
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.