У Лисянці відкрили пам’ятник Хмельницькому Герої АТО і ООС - Вісті Черкащини

У Лисянці відкрили пам’ятник Хмельницькому Герої АТО і ООС

14 жовтня в Лисянці відбулися урочистості з нагоди свята Покрови Божої Матері, Дня українського козацтва, Дня захисника України та вшанування 78-річниці створення Української повстанської армії, а також відкриття пам’ятника Гетьману України, уродженцю козацького міста-фортеці Лисянка Богдану Хмельницькому.

У боротьбі за волю України віддали своє життя кращі сини і доньки нашої держави: козаки, воїни УПА, учасники АТО та ООС на Сході України. Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Серед багатьох почесних гостей, запрошених на свято, вирізнялися люди у військових одностроях з бойовими нагородами на грудях. Це завітали до Лисянки ветерани, командири 14 Окремого мотопіхотного батальйону «Черкаси» ЗСУ Святослав Вовкодав, Олександр Тіхонов, Ігор Ткаченко, в якому, починаючи з 2014 року, воювали на Сході держави і багато наших земляків.

– На початок бойових дій у складі нашого батальйону, тоді територіальної оборони, нараховувалося 420 добровольців, – розповів Святослав Вовкодав. – Спочатку ми несли службу на кордоні з невизнаною Придністровською республікою, з території якої існувала загроза нападу російських військ, а потім нас перекинули на Донбас, де вже йшли запеклі бої. Волноваха, Новотроїцьке, Гранітне – це етапи бойового шляху батальйону. Чотири бійці загинули, близько сотні отримали поранення. Але війна ще не закінчена, батальйон продовжує виконувати бойові завдання.

«Якщо з діяльності Михайла Хмельницького на Чорному шляху в 1590-их роках постало козацьке місто фортеця Лисянка, то з діяльності сина нашої лисянської землі, видатного Гетьмана України Богдана-Зіновія Хмельницького, в 1648 році з новою силою постала Українська козацька держава». Так стверджує в своїй книзі: «Лисянка – велич українського духу» громадський діяч, краєзнавець, волонтер, генерал УРК Олександр Гаврилюк, який разом з отаманом Черкаського обласного козацького товариства ВГО УРК Борисом Марченком стали ініціаторами та організаторами увіковічення пам’яті Богдана Хмельницького. Вони й запросили для урочистого відкриття пам’ятника гетьману ветеранів АТО і ООС, кавалерів орденів «Богдана Хмельницького», «За мужність», «Герой Українського реєстрового козацтва» та осіб, нагороджених відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції».

В церемонії освячення пам’ятника взяли участь козацький капелан, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ Іван Мазур та отець Богдан. Поетеса, берегиня УРК Валентина Войцехівська присвятила цій знаменній події вірш «Моя Лисянко – краю козачий», а соліст оперної студії Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського Олександр Форкушак блискуче виконав монолог Богдана Хмельницького з однойменної опери Костянтина Данькевича.

З Днем захисника України та Днем українського козацтва учасників свята вітали народний депутат України Сергій Нагорняк, голова райдержадміністрації Володимир Гуня, селищний голова Юрій Корнієнко, поетеса, член правління Національної ради жінок України, Голова ради берегинь Черкаського обласного козацького товариства УРК, заслужений працівник культури Зоя Ружин. Подяки, нагороди, Почесні грамоти одержали автори створення та будівничі пам’ятника Богдану Хмельницькому, козаки та військовослужбовці.

Після завершення урочистої частини заходу отаман Лисянського козацького полку Віктор Колодяжний та козацький капелан отець Іван провели обряд прийому та посвяти в козаки і берегині УРК. Козацьке товариство також передало в Лисянський історичний музей 12 народно-бойових прапорів військових частин ЗСУ. Всього їх уже 78 – найбільша колекція в Україні.

Олександр ЩЕРБАТЮК

21.10.2020 11:24
Переглядів: 603
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.