У Лисянці день народження Шевченка святкували в не форматному стилі - Вісті Черкащини

У Лисянці день народження Шевченка святкували в не форматному стилі

У Лисянці творчі містяни неформатним способом відзначили річницю від дня народження Тараса Шевченка. Організаторами виступили учасники арт-простору «ГориЩе».

На заході читали вірші Шевченка, які є маловідомими для більшості, – пояснює педагог з Лисянки Сергій Хорошенюк. – Тобто, поета показували з невідомих сторін. Це мої друзі організували. Тижня 2 тому ми з ними зібралися й прийшла така думка. Був чоловік, який багато пісень Шевченка поклав на музику. Неординарна і цікава людина.

На святкуванні розповідали історії, які також мало, хто чув.

Колись до Тараса Григоровича звернувся один генерал, аби намалював його портрет, – продовжує Хорошенюк. – Генерал був не надто привабливим зовні. Шевченко дуже вдало відтворив риси обличчя. Замовнику це не сподобалося, тому картину не забрав. Художник трохи підправив портрет і передав цирульні в якості ніби рекламного плакату.

Влаштувати власне святкування дня народження Шевченка лисяни вирішили ще й через місцеві звичаї вшанування політиками.

В спільноту нашої громади викинули світлини, як місцеве керівництво влаштували це свято, – розводить руками вчитель. – Я здивувався, бо першою думкую було, що це якась поховальна процесія. А це так покладали квіти до пам’ятника Шевченку.

Сам захід відбувся біля Тарасової криниці. Організаторами стали Юлія Курченко та Світлана Микитченко.

Анатолій БУЗИНА

10.03.2021 16:49
Переглядів: 610
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.