Щоб не «заіржавіти» лисянські пенсінери масово зайнялися активною ходьбою
У Лисянці близько 10 років тому серед людей старшого віку з’явилися любителі активних прогулянок на свіжому повітрі. Далі – взяли й опанували техніку скандинавської ходьби, яку щоранку відточують на місцевому стадіоні.
При цьому ніхто з них сильно не заморочується з підрахуванням кроків, кілометрів та калорій. Просто завдяки вмінню себе дисциплінувати пенсіонери ведуть здоровий спосіб життя і навіть створили ветеранське об’єднання «Здоров’я». В цьому році вони вперше взяли участь у Міжнародному фестивалі зі скандинавської ходьби «Спортфест». Головне у цьому виді спорту, розповідають, підбір спеціальних палиць: «Треба знати свій зріст, помножити на коефіцієнт 0,68 і це вийде довжина палиці, яка вам потрібна. Щоб утворився прямий кут».
Моду на скандинавську ходьбу у селищі започаткувала Ганна Свиденко. Ходити з палицями, розказує жінка, вона розпочала після того, як їх подарувала на ювілейний 70-ий день народження донька. Команда однодумців зібралася швидко. Сьогодні у групі 20 пенсіонерів, віком від 60 до 82 років, які вже о шостій годині ранку, за будь-якої погоди, збираються на стадіоні. Ті, хто проживає далеко, заняття з ходьби проводять також на березі ставка.
Ганна Свиденко каже, що з початком занять скандинавською ходьбою її погляди на життя кардинально змінилися: «Той, хто хоче скоріше піти з цього світу, бере миску смачної їжі, зручно вмощується на дивані і сидить біля телевізора, а той, хто хоче у нашому віці бути активним, бере і займається будь-яким спортом. Життя людини на пенсії схоже на замок. Якщо його рідко відкривати ключем, він заіржавіє, і стане непридатним. Для мене таким ключем є скандинавська ходьба. Я себе чудово почуваю, і навіть роботу знайшла. Не так заради грошей, а щоб бути більше між людей».
Іван СМОЛІЙ