Рік у садівників був невдалим - Вісті Черкащини

Рік у садівників був невдалим

Садівники сьогодні підраховують втрати, завдані травневими морозами, адже подекуди у садах області загинув майже весь урожай плодових. Тоді температура була від 2 до 5 градусів морозу.

Досвідчені садівники кажуть, що навіть найхолоднішої зими 1963 року вимерзли лише бруньки персика, а цього року пропало 40 відсотків врожаю черешні, 90 відсотків врожаю яблук і майже всі саджанці персика у порівнянні з минулим роком. Збитки можна рахувати мільйонами.

Микола Олійник, садівник з села Шевченкове Звенигородського району, розповідає, що на відміну від інших областей, Черкащина втратила найбільшу кількість плодових. Попри інтенсивну обробку дерев антидепресантами, урожаю в його саду немає.

«Яблук, принаймні у нашому регіоні, як кіт наплакав. Померз урожай у Вінницькій області й навіть у деяких районах Чернівецької. Я навесні обприскував дерева дорогими італійськими препаратами – антидепресантами. Нічого не допомогло. Залишилось стирчати 3-5 яблук на вершках дерев. Ці яблука переповнені азотом і довго лежати не будуть», – розповів Микола Сергійович.

Едуард Синюк (на знімку) з Босівки, який уже 15 років займається садівництвом, у збитках більше звинувачує плодожерку, яка влітку атакувала яблуні. Від вимерзання сад врятувало те, що він знаходиться на височині. В цілому на врожай яблук він не жаліється. Каже, він значно менший, ніж очікували, однак і цьому радий. Можна реалізувати по вигідній ціні, не марне ж працювали разом з батьком Дмитром Володимировичем і мамою Ольгою Петрівною цілий рік. Чемпіон, Гала, Голден Делішес та інші сорти яблук принаймні тут, як і раніше, в асортименті. Вони користуються у споживачів неабияким попитом.

За прогнозами фахівців, цього року найнижчий врожай яблука за останні шість років. Втім, така ж невтішна ситуація з яблуками і в країнах Європи, тому слід чекати їх дефіциту Але поки що на лисянському ринку він не відчувається. Плоди завозять із західних регіонів України, які обминула негода. Ціна коливається від 15 до 17 гривень за кілограм.

Олександр ЩЕРБАТЮК

05.12.2017 10:50
Переглядів: 819
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.