Подвиг нашого земляка: врятував комбата і взяв командування на себе

фото тематичне

Як ми вже повідомляли, Указом президента України за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, капітану Юрію Михайлюку, уродженцю Лисянки, присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка». Наразі стали відомими подробиці подвигу нашого земляка.

Гірсько-штурмовий підрозділ під командуванням Юрія Михайлюка з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну тримає оборону й здійснює успішні контратаки на Донецькому напрямку. За час операції зі звільнення населених пунктів Донеччини підрозділ завдав величезних втрат збройним силам російської армії і, незважаючи на переважаючу силу ворога, не допустив прориву стратегічно важливих рубежів позицій ЗСУ. У середніх числах березня група українських штурмовиків потрапила в оточення. Бій із росіянами тривав близько 12 годин. Не маючи великої кількості боєприпасів, капітан Юрій Михайлюк зумів об’єднатися з батальйоном суміжної військової частини Збройних Сил України, врятувати їхнього пораненого комбата і взяти батальйон під своє командування.

Завдяки вмілим діям командира об’єднаний підрозділ протримався й вирвався з оточення з мінімальними втратами. При цьому було знищено значну кількість росіян та їхньої техніки.

Іван СМОЛІЙ

Читайте також: Першим Героєм України на Лисянщині став капітан Юрій Михайлюк

Читайте нас також в Telegram!

26.04.2022 08:48
Переглядів: 1592
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.