Наша землячка зібрала на Херсонщині унікальну колекцію рослин - Вісті Черкащини

Наша землячка зібрала на Херсонщині унікальну колекцію рослин

Державне підприємство «Дослідне господарство «Новокаховське»» Інституту рису Національної академії аграрних наук України своїми унікальними колекціями, єдиними в Україні, і навіть у Європі, приваблює вчених, як нашої, так і зарубіжних країн, а також викладачів, студентів та аматорів. Одним із авторів цих колекцій є кандидат біологічних наук, наша землячка, випускниця Кам’янобрідської школи на Лисянщині Людмила Свиденко, яка, за її словами, має найкрасивішу найзапашнішу в світі роботу.

-З кожним роком наші колекції поповнюються, а посадковий матеріал поступає з різних ботанічних садів України, Європи, Америки та Азії. У відвідувачів перехоплює подих, коли вони бачать зарослі бамбука, квітучі дерева магнолій, альбіції та павловнії, – розповідає Людмила, – Багато туристів раніше їхали в Крим, щоб подивитись як цвіте гліцинія, а коли бачать цю красиву ліану, то дивуються: невже вона у нас може рости? Рослина надзвичайно декоративна своїми голубими суцвіттями-китицями. А коли наступає золота осінь, то зачаровує всіх відвідувачів своїми ліловими квітками ще одна теплолюбна красивоквітуча рослина – лагерстремія або ще її називають «бузок індійський. А нещодавно з двох видів лаванди ми вивели гібрид, який ще невідомий в Україні –лавандин.

Із захопленням Людмила розповідає про Зізіфус або як його ще називає «китайський фінік», який ціниться за плоди, що мають велике поживне, дієтичне та лікувальне значення. Вони різноманітні за формою, масою, кольором та смаком. В господарстві вирощується близько 20 сортів. Не менш цікавою є і мексиканський банан – новий, також поки що малопоширений і маловідомий вид в Україні. На відміну від інших дерев її запилюють мухи.Також в господарстві унікальною є колекція абрикос, яка налічує близько 300 сортозразків. Сорти наша землячка з колегами збирала з усього світу протягом багатьох років.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Фото: tavriysk.ks.ua

26.09.2019 11:39
Переглядів: 1074
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.