На Лисянщині відкрито пам’ятний знак жертвам Голокосту

У Винограді на Лисянщині (Черкащина) минулої неділі відбулося відкриття пам’ятного знаку жертвам Голокосту. Його розмістили на території старого єврейського кладовища. 80 років тому німецькі окупанти, які зайняли село, розстріляли тут велику групу євреїв – жителів Винограду і навколишніх сіл.

Ініціатором будівництва пам’ятника став уродженець Винограду, доктор медичних наук, професор Валентин Пострелко. У його встановленні посприяли єврейські громади Дніпра,Черкас, Богуслава Київської області, керівництво місцевої територіальної громади, краєзнавець з Почапинець Михайло Лаврега.

–Вперше в Україні на пам’ятнику поряд з Зіркою Давида зображено Тризуб, – звернув увагу Валентин Михайлович. – Це означає, що українці і євреї, принаймні в нашому краї, завжди були єдиним цілим. Створювали спільні сім’ї, допомагали один одному під час голодомору, у воєнні роки.

В період Голокосту за даними Інституту національної пам’яті Яд Вашем, що в Єрусалимі, у Винограді було страчено 600 євреїв. Відновлені імена і прізвища 105 наших співгромадян.

Іван СМОЛІЙ

 

19.10.2021 15:18
Переглядів: 498
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.