На Лисянщині вчителям затримують зарплати

У Лисянській ОТГ вчителі з вересня недоотримують заробітну плату. Про це виданню «Вісті Черкащини» розповів викладач інформатики селищної школи Сергій Хорошенюк.

– З вересня нам подачками дають по 1500-1700 гривень, – нарікає Хорошенюк. – Маю зарплату 6 тисяч. Нас постійно годують обіцянками. Вчителі вже мітинги хотіли влаштовувати. Особисто я крайній раз отримав 1700. Це типу аванс, бо по закону зобов’язані його видавати. Інакше можна було б подати до суду.

Аби прожити, освітянам доводиться підпрацьовувати.

– Особисто я то комп’ютер комусь відремонтую, то картриджі заправлю, –пояснює вчитель. – Якісь 100-150 гривень можна заробити. Боргів повно. Кредитні картки пусті. Позику раніше брав, але зараз ще більше вліз у кредити. Адже треба й хліба якогось купити. За світло та газ теж потрібно платити. Газ мали відрізати. Але впросив бухгалтерію видати трохи грошей. Дали й заплатив. А далі що? У колег та сама ситуація. Трохи легше вчителям, які отримують пенсію. А таким, як я, потрібно викручуватися якось, щоб заробити.

Вчителям пообіцяли до кінця грудня виплатити заборгованість. Якщо цього не станеться, йтимуть до голови громади. Останній ситуацію із затримкою зарплат коментує обережно.

– Я новообраний голова, тому від коментарів з цього приводу поки утримаюся, – каже голова Лисянської ОТГ Анатолій Проценко. – Маю розібратися в ситуації, щоб відповідати компетентно. Але можу запевнити, що до Нового року проблема вирішиться.

Затримки заробітної плати сталися через «дірку» в бюджеті. За неофіційною інформацією її розмір нібито становить близько 5 мільйонів гривень. Це дефіцит, який стосується тільки освітньої галузі громади. Окрім цього є затримки зарплат і медикам.

Анатолій БУЗИНА

11.12.2020 15:08
Переглядів: 531
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.