На Лисянщині Тікич роблять гнилим самі люди

Береги річки Гнилий Тікич – це гори пластикових пляшок, будівельне сміття, яке звалюють прямо з садиб над берегом, мішки з усяким домашнім непотребом, підгузки для дітей і дорослих, якісь мотузки і старі шини, пакети і коробки, пластикові відра і миски, поламані іграшки… Словом, все те, що буде лежати там ще довго і переживе не одне покоління жителів Лисянщини.

–Приємно і водночас трохи соромно від того, що на території Лисянської селищної ради є такий гідрологічний заказник, тобто заповідник, – висловилась про ситуацію лисянка Тетяна Короленко. – Але неприємно тому що, в жодному з заповідників світу, де я була раніше, такої кількості пластикових пляшок я не бачила. Я часто подорожувала. Буде не чесно сказати, що Європа, скажімо, вся така чистенька і акуратна. Ні, зовсім не так. В Неаполі, наприклад, я стала свідком справжньої гуманітарної катастрофи. Сміття з вулиць цього міста не вивозять, і коли ти йдеш і милуєшся архітектурою, то зроби сам собі ласку – час від часу дивись собі під ноги, інакше можеш перечепитися через чийсь старий унітаз, чи скажімо, принтер, який просто хтось виніс до сміттєвого баку. Але знаєте, то здебільшого, в містах і біля великих доріг, і скоріше не правило, а прикре виключення. Природа в Європі все ж природня, тобто така, як і має бути – чиста, незасмічена і цим викликає заздрість. Чому так? Один мій знайомий каже: Таня, у них менше землі, ніж у нас, от вони і носяться з кожним квадратним метром. Ліс, наприклад, в Бельгії, схожий на сад, більше ніж ліс. А в полях кожну травинку чи не вручну підрізають…

Інша жителька Лисянки Ольга Катан вже не один рік добивається аби почистити і береги і саму річку від сміття, повалених дерев. Каже: «нам Бог дав таку красу, про яку інші тільки мріють. А ми її не цінуємо. Байдуже і владі, і людям».

Довжина Гнилого Тікича 165 кілометрів. Крім Лисянщини, він протікає через Ставищанський район і Таращанський райони Київщини, через Звенигородщину, Катеринопільщину та Тальнівщину. Пересічна глибина річки від 1 метру до 1.8, проте місцями, разом з долиною (над береговими кручами) вона сягає цілих 60 метрів! На відрізку ріки менше ніж 20 кілометрів є три гідроелектростанції. Вони теж у занедбаному стані. Коли ж настане час аби на річці навести порядок не знає ніхто. Одне відомо: влада цього не зробить через відсутність коштів. Лише громадськість може зрушити цю проблему з місця. Приклади цьому вже є: впорядкована територія пляжу силами ГО «Антибрак»,та побудована руками небайдужих місцевих жителів зона відпочинку на берегах ставка «Колгоспний».

Іван СМОЛІЙ

Читайте також: Уряд оновив правила виїзду за кордон для чоловіків: які категорії отримали дозвіл

Читайте нас також в Telegram!

28.05.2022 11:14
Переглядів: 579
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.