Лисянські мисливці рятують диких звірів

Диким мешканцям лісів взимку загрожує багато небезпек: морози, снігопади, хижаки, браконьєри.

–Та головне сьогодні – забезпечити звірину кормами, вберегти від голодної смерті, – вважає голова правління Лисянського товариства мисливців і рибалок Станіслав Маловічко. – Ми ще з осені припасли вдосталь сіна, зерновідходів, віників, солі, буряків, підготували годівниці.

Нинішньої зими в лісах багато снігу, та ще в добавок на ньому утворилася льодова кірка, яка ранить ноги звірам, тому Лисянський держлісгосп регулярно прочищає лісові дороги, щоб вони змогли дістатися до кормів. А мисливці, власники тракторів – Микола Норенко із Смільчинець, Олександр Сокирко із Хижинець, Михайло Кальченко із Шестеринець слідкують щоб у годівницях їх було вдосталь. Козулі, а їх більшість у нашій місцевості, полюбляють також омелу, тому її зрізають і заодно рятують дерева від цього паразита. Вони вже так звикли до людей, що беруть корм прямо з рук. Багато до годівниць прибігає також і зайців. Вухані в люті морози часто заходили в села, а деякі для господарів крайніх хат вже стали «своїми», і вони щоразу пригощали лісових гостей якоюсь смакотою.

Крім лісових мешканців мисливські колективи турбуються також про птахів – в очеретах і бур’янах зимують фазани і куріпки, і їм будують спеціальні гнізда .

Олександр ЩЕРБАТЮК

На знімках: розкладка сіна для козуль

22.02.2021 12:29
Переглядів: 968
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.