Лисянські козаки «відвоювали» пам'ятник Хмельницькому - Вісті Черкащини

Лисянські козаки «відвоювали» пам’ятник Хмельницькому

Судові спори, які тривали більше трьох років між лисянськими козаками і жителем селища Олександром Козловим щодо доцільності встановлення на місці поваленого у 2014 році пам’ятника Леніну пам’ятного знаку гетьману Богдану Хмельницькому, завершилися перемогою козаків.
– У 2017 році рішенням Лисянської селищної ради було надано дозвіл Черкаському обласному козацькому товариству Всеукраїнського громадського об’єднання «Українське реєстрове козацтво» на розробку проекту землеустрою для встановлення пам’ятного знака гетьману Богдану Хмельницькому, з подальшим встановленням пам’ятного знаку в Лисянці, на місці колишнього пам’ятника В. Леніну без затрат коштів з місцевого бюджету, – розповів отаман Черкаського обласного козацького товариства ВГО УРК Борис Марченко. – Черкаські скульптори в цьому ж році виготовили пам’ятний знак у формі фігури видатного гетьмана України висотою 3 метри 60 сантиметрів та вагою близько 3 тонн. На це були витрачені зібрані сотнями патріотів, кошти в сумі понад 200 тисяч гривень. Нині він знаходиться на складському зберіганні. Попередньою датою відкриття пам’ятника Богдану Хмельницькому, який, за однією з версій, народився в Лисянці, є 21 серпня цього року, напередодні святкування Дня Незалежності України.
До речі, виконком Лисянської селищної ради кілька років тому затвердив і нагрудний знак, присвячений Богдану Хмельницькому, яким мали нагороджувати людей, які зробили значний особистий внесок у становлення і розвиток місцевого самоврядування, економічної і соціальної сфери Лисянки, На жаль, відзнака так і не була виготовлена.

Іван СМОЛІЙ

17.07.2020 11:20
Переглядів: 1444
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.