Лисянські козаки передали у музей 65 картин і 59 прапорів - Вісті Черкащини

Лисянські козаки передали у музей 65 картин і 59 прапорів

Картина «Душа Богу» художника Олександра Колесніка, що проживає в місті Дубровець, Рівенської області, стала 65-ою художньою роботою, яку лисянське козацтво предало до створеної ними в районному історичному музеї художньої галереї. В роботі з такою символічною назвою, відчувається біль і страждання, які особисто автор, його родина, перенесли, втративши на неоголошеній російсько-українській війні свого сина Юрія Колесника, теж талановитого художника. Життя юного 23-річного бійця 28-ої ОМБр ЗСУ обірвалося 2017 року біля села Богданівка на Донбасі. Прижиттєво він був нагороджений відзнаками та медаллю «Захисник України», посмертно – орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Поховали Юрка на Дубровицькому міському кладовищі, поряд із дідом Володимиром, який воював у лавах УПА, і за це радянськими окупантами був запроторений до сибірських таборів.

Козаки також передали музею шість копій народно-бойових прапорів військових частин та підрозділів ЗСУ з підписами та подяками і побажаннями козакам від воїнів ООС.

Один з керівників Українського реєстрового козацтва, краєзнавець Олександр Гаврилюк у своєму виступі зазначив, що «вони покликані боротись супроти байдужості, «духовної смерті» сучасного покоління та є символами незламності українського духу боротьби за свою свободу під час російсько-української війни, яка змінила не лише географію країни, а й долі тисяч її людей».

Далі настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ отець Іван Мазур провів молебень, за душі загиблих в цій війні та освятив художні роботи і приміщення музею. При цьому він зазначив, що родина Колесників є прикладом жертовності та любові до Бога, народу, України.

Голова селищної ради Юрій Корнієнко подякував усім, хто своєю невтомною працею стверджує духовність та патріотизм на Лисянській землі. А директор музею Валентина Діженко у своєму виступі зазначила, що «лисянскі козаки є не тільки одними із провідників духовного життя нашого краю, а є друзями музею».

Після закінчення заходу всі з великою цікавістю оглянули експозицію музею, де розміщено 65 художніх робіт, 59 народно-бойових прапорів та понад 130 художніх фотографій, подарованих лисянськими козаками.

Іван СМОЛІЙ

01.02.2020 09:44
Переглядів: 405
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.