Лисянська лікарня має шанс стати провідною з проведення урологічних і травматологічних операцій

Роман Максимов хоч і молодий, але, як кажуть його пацієнти, толковий спеціаліст. Бо ж у такому невеличкому містечку, як Лисянка на Черкащині, професійність чи непрофесійність розпізнають швидко. А репутацію розумного, порядного та уважного лікаря, за усього чотири роки роботи на у Лисянській територіальній лікарні він уже здобув.

Пацієнти спершу по-різному сприймали новину, що їх «делікатні проблеми» вирішуватиме молодий уролог. Деякі недовірливо споглядали на лікаря, який з притаманною йому доброзичливою посмішкою та тихим голосом їх оглядав та розповідав про операцію та лікування. А деякі навпаки – з оптимізмом і надією сприймали як спеціаліста, бо « молоді лікарі нині знають і вміють більше за своїх старших попередників».

–Це дуже окриляє, додає впевненості у своїх силах, як правило, тоді і мені працювати легше, і пацієнту спокійніше, відтак, швидше йде на поправку, – зізнається Роман. – Недаремно ж кажуть, що медицина – це наука, яка дарує і забирає життя. Дарувати – це і є справжній кайф у цій професії. Відчуття того, що ти допоміг, переміг недугу і поставив на ноги людину, яка здавалося б, уже й сама не вірила у своє одужання, ні з чим незрівнянне.

Про свою роботу, про колег Роман Максимов розповідав із задоволенням, відчувалося, що справа, якою він займається, приносить задоволення і він не прогадав, коли обирав собі цю непросту стежку у житті. Хоча до 11 класу ще навіть не знав про своє покликання. Потім, каже, ніби прийшло якесь осяяння – швиденько зібрав документи і надіслав до Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. А невдовзі став студентом цього престижного вишу. Коли проходив практику в Лисянській ЦРЛ, тодішній завідуючий хірургічним відділенням Андрій Хавро запропонував йому пройти спеціалізацію по урології, бо багато років не було лікаря такого профілю.

Ставши дипломованим спеціалістом Роман Романович постійно підвищує свою кваліфікацію, ініціює нововведення при проведенні урологічних операцій, перебуває в постійному пошуку ефективних методів амбулаторного і операційного лікування хворих. Не дарма хтось із видатних медиків сказав, що лікаря, який не зростає професійно, треба боятися більше, ніж хвороби.

– Хороший лікар, уролог, хірург – це стиль життя, високий рівень підготовки, уміння жертвувати собою. Потрібно розуміти, особливо в молоді роки, що є фахівці кращі за тебе. Тому я не соромлюся вчитися, переконаний Роман Максимов. – У досвідчених лікарів Черкаської обласної лікарні, столичних світил медицини. Дякувати долі, я маю можливість переймати багато корисного і цінного для мене у Заслуженого лікаря України Тараса Павленка з Києва, який з початком війни працює у нашій лікарні. Його метод лапароскопії в хірургії, при якому операції на внутрішніх органах проводять через невеликі (від 5 до 15 мм) проколи на тілі, в той час як традиційна хірургія вимагає великих розрізів – унікальний. Я впевнений, що пройде небагато часу, і Лисянська лікарня стане провідною на Черкащині щодо рівня проведення таких операцій, в тому числі урологічних та травматологічних. Київський лікар-травматолог Микола Голодніков, який теж з початком війни знайшов свою другу домівку у Лисянці, має досвід проведення операцій, за які не всі його колеги беруться навіть у столиці.

Вже зараз до лисянських лікарів-хірургів намагаються потрапити пацієнти з інших районів Черкащини, а також – Київської області. Роман Максимов розповів, що за останні два місяці, коли на Лисянщину прибули тисячі переселенців, двері в його кабінет не закривалися. Багатьом надав необхідну медичну допомогу. Причому, брався і за лікування хвороб горла, носа, вух, де теж досяг певних успіхів. А всього за останні роки він провів майже тисячу операцій різної складності. Найстаршому його пацієнту було 94 роки, а найменшому – шість рочків.

Сьогодні, з жалем говорить лікар, хвороби, пов’язані з урологією, стають з року в рік все більш поширеними серед чоловіків. Серед них-простатит, аденома простати. А причина тому криється в забрудненій поганій екології, шкідливих звичках, регулярних стресових ситуаціях, які позначаються на нашій нервовій системі, сидячому способі життя.

–Не втомлююся повторювати, що будь-яку хворобу дешевше попередити, ніж лікувати, – каже він. – Чим раніше вдасться виявити проблему, тим швидше її вийде усунути. У нас, на превеликий жаль, чоловіки часто сидять до останнього, читають щось у інтернеті, роблять те, «що кум порадив». А потім приходять на прийом, коли хвороба вже у запущеній стадії.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Військові з Тальнівської громади просять земляків допомогти терміново придбати автомобіль та тепловізор

Читайте нас також в Telegram!

22.06.2022 10:16
Переглядів: 2910
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.