'' І повоювали, і каші поїли '' - Вісті Черкащини

'' І повоювали, і каші поїли ''

75 років тому завершилась Корсунь-Шевченківська наступальна операція, яка дістала назву «Сталінград на Дніпрі». До 80 відсотків особового складу піхотних підрозділів Червоної армії, які визволяли тоді Лисянщину від нацистів, складалися з українців призваних на визволених територіях. Нерідко траплялося й таке, що бійці, нашвидкоруч мобілізовані в сусідньому селі, гинули буквально за кілька кілометрів від рідного дому. В той-же час керівництво нашого агресивного північного сусіда час від часу робить брехливі закиди, що росіяни перемогли б у Другій світовій війні і без України.

З метою нагадати співвітчизникам історичну правду та належного вшанування пам’яті загиблих героїв, військово-історичними клубами з Київщини, Кропивницького, Одещини, Черкащини та Чернігівшини було відтворено нічний перехід «німців» по маршруту Шендерівка-Почапинці, та проведено військово-історичну реконструкції фрагменту бою біля пам’ятного знаку 2-й танковій армії.

Захід відбувся 17 лютого за підтримки Черкаської обласної державної адміністрації, Лисянської районної державної адміністрації, Лисянської районної та селищної рад, Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника та Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» за сприяння ВГО «Закінчимо війну» та Благодійної організації «Благодійний фонд «ДІОНІС».

Більше години сотні глядачів могли спостерігати за баталіями на засніженому полі. Учасники реконструкції постаралися в короткому епізоді бою максимально передати весь його накал і трагізм. Раз по раз бухкала під ліском легендарна гармата «сорокоп’ятка, безупинно стрекотів кулемет «Максим», йому відповідали з боку Почапинець німецькі «шмайсери», падали «вбиті» і «поранені». А коли над полем розсіявся дим, в полон «наших», і «німців» взяли дітлахи, які крім фото на пам’ять, неодмінно хотіли потримати в своїх руках зброю, з якою їх прадідусі здобували перемогу над ворогом. На завершення вони з батьками могли покуштувати і солдатської каші із справжньої польової кухні.

Олександр ЩЕРБАТЮК

На знімку: учасники військово-історичної реконструкції.

22.02.2019 14:07
Переглядів: 633
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.