Фермер відроджує найвіддаленіше село на Лисянщині

Про один з найвіддаленіших куточків Лисянщини село Розкошівку, кажуть, що це «край неляканих птахів». Мовляв, глушина, ні роботи, ні перспектив. Та як виявилося, і життя тут нуртує, бо дітлашні на вулицях більше, ніж у сусідній велелюдній Мар’янівці, і робота вочевидь є – в багатьох дворах трактори й автомобілі. А про край неляканих птахів таки правда. Щоправда, їх можна знайти на мальовничих ставках місцевого фермера Валерія Прудивуса (на знімку), чоловіка з козацьким прізвищем, яке бере свій початок, мабуть, з тих часів коли тут, на берегах старовинної річечки Пожиточна заснував хутір козак Розкош.

Колишній керуючий дільницею радгоспу «13-річчя Жовтня» Валерій Прудивус, ще й зараз, згадуючи часи «прихватизації», не може стримати емоцій: «Казав тоді, люди, давайте триматися купки. Я за себе не переживаю, подумайте, як вам буде». Він і дійсно не загубився у життєвих перипетіях. Створивши фермерське господарство «Перлина», вже більше 20 років літ хазяйнує на орендованих 250-и гектарах землі, примножуючи здобутки, даючи роботу односельцям. Радіє, що син Олександр пішов його стопами, вірить, що все у нього вдасться, допомагає у всьому. «Знання, досвід здобуті за роки праці в радгоспі, дуже знадобились. Багато чому ще вчився. Фермерством займатись не так просто. Доводиться бути спеціалістом на всі руки: і агрономом, і трактористом, і зварювальником, і будівельником, хоча за фахом я гідролог. Але коли душа лежить до справи і бачиш результат, то з усім без проблем справляєшся», – розповідає він.

Завдяки Прудивусам Розкошівка і не зникає з мапи Лисянщини, має перспективи розвитку. Якби не війна, кажуть вони, вже б у цьому році багато б планів здійснилося. Але вони вірять у швидку перемогу українського війська, і, попри всі труднощі, хочуть відродити молочну ферму і цьогоріч запустити лінію з виготовлення сирів, масла, згущеного молока. Вже відвели і площі під кормовиробництво, реконструюють старі приміщення ферми. А неподалік у Холодному яру, як його називають місцеві жителі, висадять павловнії. Вигода вирощування цієї екзотичної для нашої місцевості рослини полягає не тільки в її швидкому зростанні, невибагливості та простому догляді, але і в широкій сфері застосування всіх її надземних частин. З неї виробляють меблі, музичні інструменти, гранульовані пелети. Листя використовується як корм для тварин, а квіти полюбляють бджоли. Тож тут планують розмістити ще й пасіку. А ще обов’язково має бути теплиця, де вирощуватимуться овочеві культури. Місце під парники вже підготовлено, залишається знайти час для будівництва у щільному фермерському графіку. А той час у Валерія Прудивуса розписаний буквально по хвилинах. Зайнявся впорядкуванням сільського цвинтаря, будує їдальню, допомагає продуктами українській армії.

Всі його плани, надії і сподівання із пов’язані з Розкошівкою. Не без його активної участі село було газифіковано. Нещодавно он хату допоміг синові будувати. Сам, зізнається, хотів у молодості в тому місці оселитися. Дуже вже воно йому до вподоби. Околиця села, простір, оксамит полів і плесо ставка, що віддзеркалює небо. Тепер впорядковує його, насипали штучний острівець, щоб односельці могли і рибу половити, і відпочити. Ще й катамарани влітку будуть – пообіцяв.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Селяни на Тальнівщині вкотре організували смачний ярмарок на підтримку захисників

Читайте нас також в Telegram!

01.06.2022 09:01
Переглядів: 3464
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.