70-літній чоловік на Лисянщині виготовляє плуги з брухту

 

–Чому вирішив зробити трактор? – перепитує житель села Погибляк на Лисянщині Олександр Цимбал – Життя змушує, у селі ж як – городи, косовиця, дров привезти теж треба… А без техніки ніяк. Нових деталей не купував, адже це дорого. Усе шукав на звалищах брухту по всій окрузі.

Крім тракторця 70-літній майстер виготовляє і іншу техніку, яка полегшує сільську працю. Є в господарстві плужок, дровокол – усе власного виробництва. Як він і сказав, усі вузли, деталі розшукує на пунктах прийому металобрухту. Зізнається, що там можна знайти все, що душа забажає. Деякі механізми геть новенькі і вартують утричі дешевше, ніж у магазинах.

Плужки як і дровоколи користуються в селян у цей нелегкий час великим попитом. Олександр Цимбал, колишній головний інженер місцевого господарства, навіть не гадки не мав, що зробивши їх для своїх потреб, доведеться потрудитися і для численних замовників. Але чоловікові така праця лише в радість, бо із залізяччям, каже, не хоче розлучатися навіть на пенсії. «Це моє життя – комбайни, косарки, плуги, трактори. Я знаю в них кожну деталь, як її швидко замінити чи відремонтувати. Тож вийшовши на пенсію, не можу сидіти без діла. Он на черзі старий УАЗик, бувала в бувальцях «Волга». Їх ще можна поставити на колеса і ще послужать людям не один рік».

А справжній відпочинок Олександр Володимирович знаходить на власній пасіці, яка поруч з його майстернею. Мед з 50 вуликів, зізнається, продавати не збирається. Роздає рідним, друзям, знайомим. Бо вважає, що в цьому житті головне – робити людям добро.

Іван СМОЛІЙ

Читайте також: Військовому з Тального не вистачає на бус чи позашляховик 70 тисяч гривень

Читайте нас також в Telegram!

19.07.2022 12:13
Переглядів: 1268
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.