Родина з Катеринополя має 9 акваріумів

Так незвично, у світі, де більшість живе інтернетом, телебаченням, соцмережами, знайти людину, залюблену в світ Природи. Тоді, коли інші кожну вільну хвилину приділяють перегляду новин у «Фейсбук» чи «Інстаграм», Євген Лановенко поспішає додому не тільки тому, що там на нього чекають кохана дружина та двоє чарівних діток, а ще й улюблена справа, хобі – розведення акваріумних рибок.
Чоловіку 33 роки. 11 років одружений і 11 років, окрім повсякденних турбот, вони з дружиною займаються рибками. Дружина Олена повністю поділяє його хобі, й в усьому допомагає.
Відразу після одруження придбали маленький акваріум. Нині родина має 9 столітрових акваріумів, розміщених в одній кімнаті, та ще кілька маленьких нерестовиків. Тут мешкає 10 видів риб. Загальною кількістю понад 1000 особин. Починали з гупі, мечоносців. Це прості види. Але Євген каже, що, чим важче рибку розвести, тим йому цікавіше. Тому захопився золотими рибками, скаляріями. Розвів неони, тернеції. Довго не виходило розвести золотих рибок, але багато читав, старався, тоді вийшло.
Рибок Євген купує в Черкасах або Умані. Ціна коливається від 10 до 25 гривень за штуку. «Беру пару, поки не розведу, не заспокоюсь», – розповідає. Найцікавішими вважає сомиків – крапчастого, анцитрус. Дуже йому подобаються також сині неони.

Корм Лановенки закуповують оптом, але здебільшого готують рибкам харч самі: пшоняну кашу, засмачену морською рибою за спеціальним рецептом. Годують рибок двічі на день, раз на тиждень міняють воду в акваріумах. Нині розводять також водорості, деякі з них дуже гарно цвітуть, що створює казкову атмосферу.
Євген каже, що, розміщуючи рибок, треба обов’язково ділити їх за видами, щоб не поїли одна одну. Особливо агресивні скалярії та барбус.
Своє хобі чоловік намагався привити сину Владику. Однак, захопившись, той невдовзі переключився на футбол. Зараз відвідує місцеву футбольну секцію. Донька Аріна навчається у танцювальній студії.


Народився Євген Лановенко у Катеринополі, закінчив другу школу, потім Тальянківський коледж (за спеціальністю працівник газового господарства), згодом – Мокрокалигірське профтехучилище. Здобув фах водія. Після завершення навчання пішов працювати на катеринопільський комбікормовий, де понад 10 років робить водієм. Одружений, має двох дітей-школяриків: доцю-першокласницю та четверокласника сина. Своє хобі перейняв від односельця Миколи Юлінського, в якого купував перших рибок. Нині тісно спілкується, обмінюється досвідом з друзями-однодумцями, що проживають у Звенигородці, Ватутіному, Шполі.
Окрім рибок, родина має й інших домашніх улюбленців: два коти та дві собаки – кокер-спанієля Стьопку і дворняжку Мушку.
На запитання: «Що Вам дають рибки?» Євген відповідає коротко: «Спокій, умиротворення. Я відпочиваю душею навіть тоді, коли піклуюсь про них». Чоловік вважає, що, займаючись розведенням цих прекрасних створінь, продовжує їм життя. Євген відчуває їхню вдячність і щиро вірить, буцімто золоті рибки здійснюють бажання, цю віру передає своїм дітям.
Уся родина живе в гармонії з природою. Тут навіть коти мирно співіснують з рибками.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

15.02.2021 09:00
Переглядів: 2776
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.