Педагоги новоствореної гімназії на Катеринопільщині не поділяють місцевої реформи освіти

Директор Вікнинського НВК Василь Кураш на презентації проєкту «Повертайтесь частіше додому» виступив проти пониження типу закладу, який очолює.
«Хочу, щоб це прозвучало в пресі, – каже Василь Іванович. – Наше керівництво вчинило не по-господарськи. У Вікниному велика нова школа. На Катеринопільщині точно новішої нема, а можливо навіть у області. Тож місцеві керівники мали б краще продумати майбутнє. Чим керувались, коли приєднали Ступичне та Киселівку до іншої ОТГ? Адже діти з цих сіл ходили до нашої школи. Учнів з реорганізованих шкіл (Вербовця, Кайтанівки) нині збираються возити у Катеринопіль до школи №2. Навіщо в Катеринополі аж три школи? Складається таке враження, що наш заклад не повинен функціонувати. Натомість держава вкладає мільйони коштів, щоб схожі побудувати. Тут не 10 мільйонів, і не 20 пішло, може 100. Чому влада так робить, що всіх звозять у Катеринопіль? Я цього не розумію! Хай хоч гімназію збережуть. Якщо такі школи, як наша, закривати, то навіщо тоді їх будувати?!»
Зі слів педагогів, після приєднання Ступичного та Киселівки до Мокрокалигірської ОТГ, не всі діти погодилися перейти з Вікнинської школи до Мокрокалигірської. Декого з них так і возили на Вікнине. Учням психологічно непросто міняти клас, учителів. Але чиновники, що розподіляли села по громадах, про це чомусь не подумали. Вікняни кажуть, що за таких умов логічніше було б їхнє село теж приєднати до Мокрокалигірської громади.
Зауважимо, Вікнинський НВК – сучасний, двоповерховий. У 2017 тут замінили всі вікна на металопластикові. 2019-го встановили економну систему опалення з модульною котельнею. Школа має музейну кімнату, актову залу, спортзал, їдальню в приміщенні. Славиться талановитими вчителями й козацькою педагогікою. «До виборів нам обіцяли зробити наш заклад опорним з козацької педагогіки», – кажуть педпрацівники. Однак на черговій сесії Катеринопільської ОТГ цю 11-річну школу реорганізували в гімназію з 9-річною формою навчання.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

18.06.2021 14:05
Переглядів: 1850
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.