Катеринопільські депутати хотіли реорганізувати три школи, але передумали

Фото з інтернету

У Катеринопільській райраді мізкували, як покрити нестачу 1мільйон 608 тисяч гривень на освіту. Адже з вересня 2020 року вчителям не буде чим платити зарплату. Як варіант – вирішили реорганізувати три школи: Петраківську І-ІІІ ступенів, Гончариську І-ІІ ступенів та Ступичненську І-ІІ ступенів. Іншими словами, Петраківській світило стати з середньої дев’ятирічкою, а двом останнім – перетворитись на початкові, що й було винесено на порядок денний чергової сесії. Однак на президії депутати передумали й зняли це питання з розгляду. За ініціативи обласного депутата Олександра Коваленка вирішили звертатись до Верховної Ради, зокрема до народного обранця Андрія Стріхарського, аби допоміг. От тільки, чи це дасть результат – питання. Адже уряд постійно наголошує, що треба проводити оптимізацію малокомплектних шкіл.
Уже на сесії начальник відділу освіти Ірина Міненко повідомила, що згідно з листом Мінфіну в 2020 році додаткова субвенція з Держбюджету на утримання галузі освіти виділятись не буде і запропонувала наступного разу розглянути питання щодо реорганізації усіх сільських шкіл району.
Висловив думку з цього приводу також депутат райради Микола Ткаченко, який зауважив, що необхідно більш глибше вивчити ситуацію в галузі освіти району та, перш ніж реорганізовувати навчальні заклади, розглянути питання про оптимізацію видатків на утримання галузі освіти, визначити критерії, за якими можна було б проводити такі зміни. Наприклад, реорганізація одного із запропонованих навчальних закладів у цьому році не привела б до економії, а навпаки збільшила б навантаження на бюджет (у зв’язку з ремонтом автобуса та відкриттям ще одного маршруту для підвезення учнів). Тому, з погляду Ткаченка, основними критеріями мали б стати наявність шкільного автобуса, задовільний стан доріг, організація харчування і реальна економія коштів.
Депутат райради Василь Кураш, у свою чергу, заявив, що відмовляється очолювати комісію з вивчення питань реорганізації освітніх закладів, оскільки вже четвертий рік її робота не дає позитивних результатів, а є тільки майданчиком для маніпуляцій.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

19.03.2020 10:05
Переглядів: 873
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.