Катеринопільчани проти великовагового транспорту на вулицях селища - Вісті Черкащини

Катеринопільчани проти великовагового транспорту на вулицях селища

Катеринопільчани вчергове підняли дражливу тему. Мешканці вулиці Вільного Козацтва категорично виступають проти руху великогабаритного транспорту їхнім мікрорайоном. Люди, будинки яких буквально розходяться по швах, готові знову перекривати вулицю (як це вже було), якщо влада не відреагує на їхні скарги.

18 вересня вони зібрались на вуличну сходку та запросили сюди депутатів селищної ради — Петра Підгірного й Василя Гайдищука, а також — наше видання для висвітлення події.

На 16-ту годину збирались неохоче. Якусь мить здавалося, що сходку взагалі скасують. Одним із перших прийшов Петро Підгірний та організатор заходу — Олександр Гегедош. За кілька хвилин у провулку навпроти газового господарства зібралось осіб 15. Під’їхав на велосипеді й другий депутат —Гайдищук.

Розмова була спонтанною. Кожен розказував про наболіле. Практично в усіх мешканців вулиці руйнуються будинки, паркани, господарські споруди. Люди кажуть, що виною цьому великогабаритний транспорт, який вночі мчить на швидкості понад 80 км на годину. Проблема, коли він завантажений, бо земля тремтить, а ще більша — коли порожній. Тоді усе навколо стукоче й гуркоче. Вдень нема де дітися перехожим, оскільки тротуарів нема.

— Ця проблема відтоді, як почали гасати перевантажені фури. На мосту висить знак «Обмеження ваги 8тонн», на вулиці — «Житлова зона» й «Обмеження швидкості 30 км», але на це ніхто не зважає. Наші будинки нещадно руйнуються, а місцевій владі начхати. Прийшли, пофотографували, поохали, та й годі. Ще кажуть: «А може у вас фундамент неправильно зроблений?».  Невже на всій вулиці? Та й чомусь раніше, коли тут не їздив великоваговий транспорт, такого не було, — пояснили ініціатори зустрічі.

— Це вже не можна терпіти. На днях проснулася о третій ночі від того, що ліжко підстрибувало піді мною. Що це за землетрус? — поскаржилась пані у синій куртці.

Коли дійшло до пропозицій щодо вирішення проблеми, думки розділились. Одні наполягали, аби на вулиці встановили «лежачих поліцейських». Інші були категорично проти таких обмежень. «Біля чиєї хати ми їх поставимо? Хто погодиться? Я не хочу, щоб у моєму будинку шибки вилітали», — заперечував молодий чоловік спортивної статури. Дехто пропонував дозволити проїзд лише сільгоспвиробникам (і то лише на час посіву й збирання урожаю) та заборонити усім іншим підприємцям. Хтось казав, що треба перенести рух фур на вулицю Озірну, побудувати інший міст, встановити відеоспостереження тощо. Були також пропозиції розпочати перемовини з претендентами на голову Катеринопільської ОТГ. Усі обіцянки кандидатів записати на диктофон, а після виборів — вимагати виконання обіцяного.

Єдине, на чому всі сходилися, — було прохання до селищного депутата Петра Підгірного, аби той на чергову сесію подав депутатський запит з вимогою вирішити проблему хоча б шляхом жорсткого контролю за виконанням правил дорожнього руху.

— Коли поліція контролювала, то не було такого. А тільки зняли пост, знову все відновилося, — пояснювали мешканці вулиці.

Усі погодилися, що треба обов’язково йти на сесію, при потребі відстояти свої вимоги та проконтролювати рішення депутатів.

Окрім того, люди нарікали, що на вуличні збори не прийшов селищний голова Іван Гегедош, який, буцімто, дистанціюється від вирішення їхньої проблеми.

— Які збори? Коли? Я не був на цих зборах, бо мене на них ніхто не запросив, — дивується голова. — Це по-перше. По-друге, я не міг на них бути, оскільки перебував у зовсім іншому місці. Щодо проблеми, то я від неї не дистанціююсь. Ми працюємо над її вирішенням, відштовхуючись від правових норм. Насамперед подано запит у обласну поліцію, аби приїхав експерт, який би фахово визначив, що нам робити. Де ставити «лежачі поліцейські»? Де прокладати тротуар? Чи мають право по цій вулиці їздити великовагові автомобілі ? Наразі відповіді з області ми ще не отримали.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

22.09.2020 18:08
Переглядів: 1878
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.