Зимові випробування на Звенигородщині

Рясні січневі снігопади стали своєрідною перевіркою «на міцність» не тільки для комунальних підприємств, а й для всіх служб, відповідальних за життєзабезпечення тих чи інших населених пунктів. І хоч ті тривожні й напружені дні залишилися вже позаду, в містах і районах ще і ще раз повертаються до них, аби, здійснивши «розбір польотів», зробити необхідні висновки і належним чином зустріти можливу негоду, оскільки чергового штормового попередження від синоптиків можна чекати будь-коли.

Керівники відповідних служб Звенигородщини визнають, що в районі, як і завжди, виявилися мало готовими до подолання наслідків стихії. Заспокоєні попередніми малосніжними зимами, тут не запаслися навіть достатньою кількістю лопат для відгортання снігу. Не подбали як в районі, так і в самій Звенигородці про завчасне залучення важкої техніки, здатної працювати в аномально складних умовах. Тож лише за два дні вдалося подолати критичну межу у ліквідації наслідків негоди.

Чи зроблені з цього відповідні уроки? Читаючи в місцевій пресі «одкровення» керівників району й міста з даного приводу, намагання їх пояснити власні прорахунки об’єктивними обставинами і навіть звалити ті прорахунки на інших, мимоволі пригадуєш як трактували причини поразок Червоної армії в перші місяці радянсько-німецької війни історики компартійної доби: мовляв, і ворогів було більше, і підготовлені вони були краще, і напали на країну Рад зненацька. От і міський голова Звенигородки Олександр Саєнко наголошує, що заважали і заважають роботі снігоочисної техніки в місті великовантажні автомобілі, які попри заборону в’їзду блокують вулиці й перехрестя, припарковані вздовж вулиць та на прибудинкових територіях автомобілі місцевих жителів та захаращені будівельними матеріалами і самовільно насаджені деревами по вулицях й провулках.

Так і хочеться запитати: а що робили раніше, протягом багатьох років, виконавчий комітет і депутати міської ради? Невже, замість щоденної роботи у цьому напрямку, треба дожидатися стихійного лиха, аби навести елементарний порядок на вулицях міста?

Досить своєрідно ставляться батьки міста й до численних нарікань жителів міста, які змушені рухатися проїжджою частиною вулиць, оскільки тротуари в основному не розчищені, й піддаються небезпеці потрапити під колеса автомобілів.

Тут, як пояснюють, можновладці, винних треба шукати не в міській раді чи комунальному підприємстві, а… серед самих жителів, оскільки, мовляв, в «Правилах благоустрою міста Звенигородки» передбачено, що за прилеглу територію громадського користування несуть відповідальність власники магазинів і кафе та приватних будинків.

Хай і так. Але в даному разі варто взяти до уваги, що більшість власників приватних будинків – пенсіонери і літні люди, які не в змозі взятися за лопату навіть на власному подвір’ї. А зрештою потрібно вести відповідну роботу. За це мали б взятися вуличкоми, якщо, звичайно, вони створені не лише на папері.

Окрім того, в місті значна кількість «нічийних» тротуарів, оскільки приватних будинків там, як от і на вулиці Героїв Євромайдану, аж надто мало, хоч пішоходів вистачає. До речі, саме там кілька днів тому заледве не потрапили під автомобіль двоє школяриків.

І ще. В більшості сусідніх районів саме депутати організовували розчищення як доріг, так і тротуарів, взявши в цьому й безпосередню участь, тоді, як їхні звенигородські колеги від цього в основному відхрестилися.

Така от позиція…

Михайло НЕЧАЙ

04.03.2018 23:46
Переглядів: 1024
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.