Звенигородське племпідприємство знають і у Франції

За Звенигородкою на окраїні села Озірни серед полів розкішного буйнотрав’я молода липова алея веде до адмінкорпусу, схожого на оздоровчий заклад. Суворий санітарний режим дозволяє заходити на територію лише у білому халаті та бахилах. Всюди чистота і порядок, у затишних кабінетах – квіти та екзотичні кімнатні рослини, комфортні умови для персоналу. А на подвір’ї – молодий яблуневий сад, в тіні якого можна перепочити у вільну хвилину.

Думаєте, йдеться про якийсь санаторно-оздоровчий заклад? Але ніякий це не санаторій, а одне з кращих у регіоні, відоме далеко за межами Черкащини ТОВ «Звенигородське племпідприємство», яке обслуговує тваринництво чотирьох районів – Звенигородського, Лисянського, Тальнівського та Катеринопільського. Племінна робота, генеалогія розведення худоби і доставка біопродукції в господарства – ось головні завдання, з якими тут справляються на «відмінно».

Минуло більше десяти років, як трудовий колектив цього сільськогосппідприємства обрав директором Ніну Данилівну Ніколенко, яка ще з кінця вісімдесятих років пройшла тут усі щаблі професійного росту, а закінчивши Білоцерківський інститут, стала досвідченим зооінженером.

Згадуючи перші роки свого керівництва, Ніна Данилівна не приховує: було всякого. Доходило й до розчарування. Опускалися руки від недолугих реформ у галузі, не давала розвернутися економічна скрута, а час вимагав нових підходів до ведення господарства. Та завдяки її наполегливому бажанню вивести колектив із застою, оновити виробництво та створити сучасні умови для праці досягнуто значного поступу. Нині племпідприємство працює на високий кінцевий результат, дбає про своїх трудівників і впевнено освоює європейські стандарти ведення галузі. Середня зарплата тут досить висока. Робочі місця мають не лише жителі Озірни, серед майже півсотні працюючих тут чимало доїжджають з сусідніх сіл Водяників, Вільховця і навіть Звенигородки.

Впроваджено нові підходи до співпраці з населенням щодо створення висопродуктивного поголів’я свиней. Племпідприємство має свій племрепродуктор червоно-рябої української породи корів, молодняк реалізується у господарства Київської області. А також для відтворення поголів’я у підсобних господарствах населення пропонується широкий вибір продуктивних порід свиней. А якщо хтось з господарники хоче розводити гарних овець, то і в цьому йому допоможе Звенигородське племпідприємство.

Підприємство має молочнотоварну ферму, де утримується більше сотні корів. Є тут і своя свиноферма, яка також славиться високою продуктивністю тварин. Зрозуміло, маючи таку кількість живності, без відповідних кормів не обійтися. А їх дає поле – невеличкий мехзагін ось уже котрий рік господарює на 420 гектарах сільськогосподарських угідь, збираючи досить пристойні врожаї кормових культур.

Племпідприємству властиві сучасні підходи до генеалогії виведення високопродуктивного стада. Тепер воно співпрацює з фірмою ТОВ «Сімекс-Альянс. Канада», що в Переяславі-Хмельницькому, яка й постачає необхідну біопродукцію з високим генетичним потенціалом. Останні роки господарники тваринницького сектора економіки зробили у цій справі значний поступ. Як правило, ті, хто співпрацює з цим колективом, мають високоудійних корів та реалізовують молоко з високим вмістом жиру і білка. А це відповідно – додаткові фінансові надходження, котрі так потрібні сьогодні як для успішного ведення тваринництва, так і для подальшого розвитку господарств у цілому.

Великі перспективи перед підприємством відкрила співпраця з ВАТ «Звенигородський сироробний комбінат». Його європейські власники в особі французької групи «Бонгрен» приділяють першочергову увагу заготівлі високоякісної сировини, дбаючи перш за все про якісне високопродуктивне поголів’я. Пам’ятаю, як декілька років тому Ніна Ніколенко не без захоплення розповідала, що завдяки підтримці європейських партнерів їй вдалося побувати з метою вивчення передового досвіду ведення племінної роботи і відтворення поголів’я у Франції, а також у Словаччині та Польщі, ознайомитися з роботою великих генетичних центрів, закласти підвалини плідної співпраці з французькими колегами. Закуплена перша партія спермопродукції у Франції, дала поштовх до розведення молочного стада, продукція якого має значно вищий вміст жиру та білка. Співробітництво з європейцями триває. Наших технологів племсправи цінують у Франції, як надійних партнерів.

– Нас дивує, наскільки французи зацікавлені в кінцевому результаті, – розповідає Ніна Данилівна, – як європейці захоплюються наполегливістю українців у досягненні мети.

Вона впевнена, що майбутнє вітчизняного тваринництва саме за європейськими стандартами, і співпраці з ними бояться лише ті, хто не готовий до вищих вимог і відповідальності.

Зацікавлені у молодих спеціалістах, на підприємстві співпрацюють з Тальянківським агротехнічним коледжем, щороку тут проходять практику 30-40 студентів. Свого часу і теперішня директорка закінчувала цей технікум. З Вінниччини, де народилася, доля закинула її на Черкащину, де збулися мрії юності. І життя склалося завдяки підтримці щирих і надійних односельців та дружної родини..

– Нелегко бути керівником, коли такий хаос у країні, коли держава не дбає про розвиток агропромислової галузі, – зізнається Ніна Ніколенко. Але вона упевнена, що варто прагнути до прогресу, до європейського господарювання, добре розрахувавши та мобілізувавши власні сили. Лише тоді можна розраховувати на успіх.

Раїса БІЛЕЦЬКА

10.09.2018 09:42
Переглядів: 1738
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.