Від півтори тисячі за однокімнатну: які суми платитимуть за тепло мешканці Звенигородки

Новий опалювальний сезон може стати тяжким для звенигородчан. Про це розповів мер міста Олександр Саєнко. Міськрада виділила 1.5 мільйони гривень в допомогу підприємству теплових мереж на закупівлю газу. Це сума авансу за перший місяць.

Ми виділяємо ці гроші тепломережі, аби запустити опалювальний сезон, – пояснює Саєнко. – Вони самі не в змозі все оплатити. У Ватутіному ж та сама історія. Новий трейдер вимагає плату наперед. Звісно, це вплине на ціни в платіжках. Осінь буде «весела».

Звенигородське підприємство теплових мереж заборгувало «Нафтогазу» 10 мільйонів гривень. З них понад 3 мільйони – борги населення.

Цей борг за років 7. Адже «Нафтогаз» періодично виставляє нам штрафні санкції за несвоєчасну сплату, – розповідає директор КП «Звенигородське підприємство теплових мереж» Ігор Писанко. – І так цей борг наростає. Населення ж заборгувало в межах 3 мільйонів. Держава обіцяє щонайменше частину цього боргу закрити. А іншу частину будемо платити в розстрочку.

Майбутній опалювальний сезон принесе нові суми в платіжки. За однокімнатну квартиру користувачі центрального опалення муситимуть віддати понад півтори тисячі гривень. Тепловики прогнозують збільшення боргів.

Вважаю, що за однокімнатну квартиру людям доведеться платити від 1.5 тисячі й більше, – каже Писанко. – Щоразу після підвищення тарифів люди починають гірше платити. Сподіваюсь, ця проблема буде вирішуватись на рівні держави. Така ситуація ж не лише у Звенигородці.

Злісних неплатників за користування опаленням у місті мало, запевняє Ігор Писанко. Тим, хто невчасно платитиме, тепло обіцяють не відрізати. Людям йтимуть на зустріч, укладаючи договір реструктуризації.

Анатолій БУЗИНА

16.09.2021 16:20
Переглядів: 1402
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.