Вчителі з Ватутіного звинувачують керівництво у можливому зриві навчання

Фото з інтернету

У Ватутіному деякі вчителі обурилися через відпустки в період карантину. Їх нібито змушують писати заяви. Їхнє керівництво спростовує ці закиди. Пояснюють, що викладачі самі хочуть використати відпочинок, поки ситуація в країні не зміниться.

– Почалось все із зібрання педагогів в ліцеї №2, де їх директор змусив написати заяви з 1 по 26 квітня, – розповідає вчитель місцевої школи. Називатися боїться. – 31 березня прибув до ліцею на засідання атестаційної комісії керівник відділу освіти Бурбело і переконав вчителів писати заяви на термін, хто на стільки хоче. Більшість вчителів написали заяви на різну кількість днів щорічної відпустки. Я заяви не писав, тому продовжую працювати з учнями дистанційно та чергувати по 4 години в тиждень в навчальному закладі. Президент проголошує удосконалення дистанційного навчання, а в Ватутіному його місцеві чиновники фактично відмінили.

Якщо більшість освітян відпочиватиме, місцеві школярі залишаться без знань, вважає чоловік. Найбільше в цій ситуації  можуть постраждати випускники.

– Просто діти будуть гуляти і не отримають навчальний матеріал. Особливо випускники, – бідкається викладач. – Дистанційне навчання давало зв’язок вчителя та учнів. Дуже складно налагоджувалась ця система. Карантин можуть продовжити і учні міста фактично не здобудуть знання в цьому навчальному році. Навчання в червні результатів ніяких не дасть, тому що діти втратять за 2 місяці стимули до навчання, а більшість предметів вимагає систематичності проходження.

Досі жодна заява на відпустку не підписана, каже начальник відділу освіти Ватутінської міської ради Сергій Бурбело.

– До нас зверталися вчителі з питанням щодо відпусток через холод у класах, – пояснює Бурбело. – Ми дали рекомендацію, що на період карантину можна використати частину цих відпусток. Поки люди думають. Ще жодної заяви в мене немає. Можливо, директора шкіл ще не принесли. Техперсоналу теж пропонували. Ніхто нікого силоміць не змушував і не змушуватиме.

Чиновник вважає скаржників неосвіченими.

– От коли хочеш зробити щось добре, обов’язкові з цього зроблять погане, – обурюється Бурбело. – Яка мені вигода, аби людина йшла у відпустку? Вона ж все одно оплачується. Вчителі й зараз приходять до школи, бо не всі можуть організувати навчальний процес дистанційно з дому. Ті, хто скаржиться, можливо недалекоглядні та неосвічені на достатньому рівні. Мають розуміти, що прийде час і це все треба буде доганяти. Батьки спитають потім із вчителя. Тому потрібно відпочити, бо прийдуть «гарячі» часи і необхідно буде працювати ледь не по 24 години.

Водночас у  «батьківських» чатах батьки почали звинувачувати освітян у неефективності. Нібито ті  майже не виконують дистанційного навчання для учнів. Сергій Бурбело про подібні закиди чув, проте досі до нього з цього приводу ніхто не звертався.

Анатолій Бузина

07.04.2020 22:10
Переглядів: 3334
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.