Ватутінські волонтери програли суд проти місцевої газети - Вісті Черкащини

Ватутінські волонтери програли суд проти місцевої газети

Минулого четверга, 10 листопада, Ватутінський міський суд відмовив у задоволенні позову місцевої спілки атовців і волонтерів до газети “Місто робітниче”. Керівник спілки, волонтер Петро звинувачував видання у неправдивій інформації та приниженні очолюваної ним організації. Газета надрукувала статтю, де були наведені слова першого заступника голови Ватутінської міськради Юрія Кубявки про необхідність краще працювати із колишніми атовцями, аби не траплялося випадків їхньої загибелі від необережного поводження зі зброєю. Суму позову оцінював у 200 гривень моральної компенсації.

“Редакція газети подала, на мою думку, неправдиву інформацію. Мене образила ця стаття. Після її виходу, я розмовляв із заступником голови, – розповідає Петро Гогунець. – Він запевнив, що такого не казав. Тоді я направив листа редактору Ларисі Тращенко, щоб визнала інформацію недійсною. Вона сказала, що не відчуває за собою провини. Та із офіційного сайту міської ради аналогічна інформація все ж була видалена. В самій газеті не було спростування. На судді редактор відстоювала свої права і казала, що не винна ні в чому. А Кубявка ні підтверджував, що він таки ті слова сказав, ні спростовував. Я розумію, що подібне — дурниця, але все ж зачепило. Ніхто, окрім нас атовцями не опікується. Багатьом з них ми вже допомогли отримати землю. На похороні колишнього бійця, що підірвався, майже все було організовано за наш рахунок. Міська рада тоді допомогла незначною сумою”.

Чи подаватиме апеляцію, волонтер ще не визначився. Каже, буде радитися із колегами.

“Я хочу добитися справедливості. Мені не треба гроші, – запевняє Гогунець. – Раніше “Місто робітниче” вже неодноразово друкувало образливу і недостовірну інформацію. Наприклад, що ми збираємо з людей кошти, а куди їх діваємо — не відомо. Просто після останнього випадку мій терпець урвався”.

Головний редактор “Міста робітничого” Лариса Тращенко не розуміє, чому на неї подали до суду.

“У статті не було ніякого звинувачення. Йшлося не про те, що атовцями не опікуються, а про те, що їм більше треба уваги. То було як побажання чи рекомендація. В жодному разі не наміру образити. Тому я не розумію, чому здійнявся такий ажіотаж. Пред судом він вимагав спростування, але я бачу підстав на це. На засіданні міськради, коли Кубявка виступав, я особисто не була. Але використала сайт із матеріалом про засідання, як джерело інформації. І за законом, підстав на спростування не було і немає”, – вважає журналістка.

За словами Тращенка, вона не має на волонтерів образи через позов. При необхідності газета співпрацюватиме з ними й надалі.

Сергій РАДЧЕНКО

14.11.2016 11:04
Переглядів: 886
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.