Ватутінські берегині виготовили понад 500 балаклав для військових та сплели близько 45 засобів маскування
Є у Ватутіному на Черкащині осередок, де люди з першого дня війни невтомно й головне дружно працюють на Перемогу. Це Ватутінський осередок ГО «СІЧ». Тут під керівництвом Валентини Мартиненко трудиться загалом близько 50 волонтерів, поміж яких є і переселенці – з Маріуполя, Каховки, Миколаєва, Одеси, Василівки, Севастополя, Чугуєва, Харкова. Мають приміщення, де з 9 до 17-ої в будні можна в зручний для кожного час прийти попрацювати. Сюди зносять передачі, гуманітарку для військових, тут плетуть кікімори та маскувальні сітки, роблять окопні свічки. Але цим не обмежуються, працюють і вдома: виготовляють балаклави для наших воїнів, шиють адаптивні труси для поранених, готують смаколики для захисників. У кого до чого душа лежить, той тим і займається. Є майстрині, що зв’язали вже по 50 балаклав. Є такі, що зосереджуються на виготовленні кікімор чи сіток, інші – готують, печуть. Люди різного віку, статі – всі об’єднані єдиною метою: допомогти війську та внести свій посильний вклад у наближення української Перемоги. Жінки шиють, смажать, плетуть, чоловіки роблять заготовки до окопних свічок, возять вантаж. Хто прийшов сюди раз-два, тягне ще. Адже з’являється розуміння, що там, на фронті, в тяжких умовах, розраховують саме на ТЕБЕ, на твою допомогу як частинки великого волонтерського братства. Це мотивує і водночас не залишає часу для депресій.
З перших днів війни осередок навчав людей надавати першу домедичну допомогу. Потім готував гуманітарні вантажі для Києва, Ірпеня. Нині – зосередився на допомозі армії. На яких напрямках тільки не були! Окрім передової, «січани» підтримують також госпіталі, польові шпиталі, забезпечуючи їхні потреби.
Багато сил докладає осередок для створення засобів маскування. Це надзвичайно відповідальна, марудна і непроста робота. Аби якісно плести кікімори та сітки – вивчали технологію, радились із досвідченими волонтерами, та й самими військовими. «Коли в’яжемо кікімори, вкладаємо в них свою душу, любов, молитву до Бога і Матінки Божої. Вони призначені бути оберегами для наших воїнів, захищати їхнє життя», – каже волонтерка Людмила Іванівна. Станом на 14 січня наші берегині пошили 200 літніх трикотажних балаклав, зв’язали 340 зимових, підшитих флісом, виготовили 23 білі маскувальні сітки, 21 кікімору по сезону. Восени їм поставили завдання сплести 20 білих маскувальних сіток. Великих, для техніки. Як бачимо, з цим завданням волонтерки, попри труднощі, успішно впоралися. Плели і при ліхтариках, і при свічках.
«Дуже хочеться допомогти. Коли хлопці приходять дякують, тоді розумієш, що ти недарма все це робиш. І вже не можеш стояти осторонь», – пояснюють в осередку.
Тетяна ІВАШКЕВИЧ
Читайте також: У Тальному зібрали 100 тисяч гривень для ЗСУ під час благодійного ярмарку та концерту