У Звенигородській громаді взялись за дерусифікацію

фото тематичне

ГО «Підприємці Звенигородщини» звернулись до голови Звенигородської громади Олександра Саєнка з вимогою здійснити остаточну декомунізацію та дерусифікацію краю.

«Висловлюючи волю численних підприємців і жителів громади, вимагаємо прибрати з карти району топонімічні маркери, які є рудиментами колишнього перебування нашого краю в складі російської, а потім радянської імперії. російська федерація довела, що наявність доказів спільного минулого, толерування російської культури та мови є мінами уповільненої дії і достатніми приводами для вторгнення і вбивств. Тому крім морального аспекту вважаємо присутність на мапі територіальної громади ознак «рускава міра» ще й питанням безпеки й виживання. Тож вимагаємо вирішити цю проблему негайно, як це роблять десятки міст України, не відкладаючи на потім і не передаючи цю «спадщину» наступникам», – наголосив у зверненні до міського голови очільник ГО «Підприємці Звенигородщини» Віктор Заєць.

Варто зауважити, що на цьому звенигородські активісти не зупинились, а розробили детальний алгоритм дій, очікуваних від керівництва громади:

  1. Створити комісію по дерусифікації краю. Включити в неї краєзнавців, істориків, працівників міськради та органів самоврядування, представників ГОПЗ (ГО «Підприємці Звенигородщини), громадських активістів, представників інтелігенції – якщо їх авторитет і експертність у даній галузі не викликають сумнівів.
  2. Переглянути всі місцеві топоніми з метою ліквідувати російську й радянську спадщини у назвах.
  3. Розглянути можливість демонтажу тих меморіальних об’єктів, які є недоречними в сучасній Україні.
  4. Встановити конкретні строки для результатів діяльності такої комісії.
  5. Вчинити всі необхідні дії для впровадження нових топонімів у діловий обіг.
  6. Доручити відповідальним працівникам самоврядування вчинити всі необхідні дії для відображення нових назв вулиць та інших топонімів на гул-картах (після декомунізації це так і не було зроблено).
  7. Розробити чи підтвердити існуючий уніфікований дизайн табличок з назвами вулиць, рекомендувати суб’єктам господарювання, а також жителям оплатити їх централізоване виготовлення і розмістити на своїх територіях.

Міськрада до висунутих пропозицій прислухалася й взяла їх до виконання, щобільше, як зауважують активісти, мала з цього питання уже й свої напрацювання. Наразі громада шукає достойників, іменами яких будуть названі топоніми, що підлягають перейменуванню. Пропозиції від звенигородчан вітаються. Одна із перших, озвучена через фейсбук, – назвати вулиці іменами місцевих Героїв, що загинули в російсько-українській війні.

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: У Тальнівській громаді нарешті взялися за перейменування вулиць

Читайте нас також в Telegram!

13.05.2022 12:23
Переглядів: 771
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.