У Звенигородці відкриють коворкінг-центр

У Звенигородці працюють над створенням коворкінг-центру. Ініціативні люди зможуть збиратися для, наприклад, обговорень стратегій розвитку міста. На його базі відбуватимуться різноманітні семінари та тренінги.

–Створюємо місце, де зможемо об’єднати громадян, – розповідає один із авторів ідеї В’ячеслав Голіков. – У центрі проводитимуться «круглі столи», мозкові штурми, конференції та навчання. Будемо розробляти ідеї покращення міста й подавати їх на ґранти. Також зможемо організовувати концерти, ярмарки, чи марафони. Це робиться не під політичними прапорами. 13 липня ми зареєстрували громадську організацію. Але ще до цього працювали над створенням центру.

Коворкінг-центр базуватиметься в приміщенні будинку культури. Там ще мають робити ремонт. Частину грошей на проект дасть благодійний фонд. Частину мають зібрати організатори. Нещодавно відбувся книжковий ярмарок під ці потреби.

–Вже є розроблений кошторис на ремонт приміщення, – продовжує В’ячеслав. – Візьмемо його в оренду. Ще маємо придбати необхідне обладнання. Там можна буде випити кави й чаю. Гроші братимемо, наприклад, з членських внесків. Сам проект, загалом, коштуватиме 175 тисяч гривень. 70 тисяч може надати грантова організація благодійного фонду. Але перед цим ми повинні виконати ряд умов і самостійно зібрати 105 тисяч гривень. Вже провели книжковий ярмарок, який приніс трохи більше 5 тисяч. Люди давали нам книги і ми їх продавали.

Гроші також дають небайдужі місцеві мешканці та бізнесмени. Автори ідеї мають місяць, щоб закумулювати достатню суму.

–Ми знову будемо організовувати ярмарок, бо залишились книжки, – пояснює Голіков. – Також допоможуть вступні внески. На зборах вирішили, що це буде 200 гривень з кожного охочого долучитись до нас. Далі людина платитиме 100 гривень на місяць. Наприкінці серпня маємо вже завершити збір коштів. Потім ще місяць на ремонт та купівлю обладнання. А далі вже відбудеться відкриття коворкінг-центру.

Початок створення простору почалась двох ідей.

–Співорганізатором є Володимир Неумитий, – каже В’ячеслав. – Якось нас зібрали в міській раді, щоб кожен міг запропонувати якусь ідею для міста. Я тоді ще не знав Володимира. Він хотів створити місце, де могли б збиратися ініціативні люди. Я ж пропонував започаткувати Школу фінансової грамотності. І от ці ідеї поєдналися.

В центрі відбуватимуться курси з надання домедичної допомоги, медіаграмотності та багато інших. Для цього запрошуватимуть фахових викладачів. Останні можуть і самі пропонувати свої послуги.

Анатолій БУЗИНА

30.07.2021 14:51
Переглядів: 1227
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.