У Звенигородці ремонтуватимуть водогін за 28 мільйонів гривень

Дочекалися: оголошено тендер на капітальний ремонт водопровідних мереж у Звенигородці. Очікувана вартість робіт складає 28 мільйонів гривень. Замовником ремонтних робіт є комунальне підприємство “Водопостачання та водовідведення Звенигородської міської ради”. Розпочати ремонт підрядник має 25 жовтня цього року, а завершити 31 грудня 2018 року.

Згідно із додатком до технічної документації, на більшості вулиць планується демонтувати існуючі старі комунікації та прокласти сучасні.

Проблема ремонту водогону назріла давно. Адже мережі, якими нині вода постачається у квартири містян, прокладені були ще за царя Гороха. Нині їхня протяжність – 45 кілометрів і вони не витримують навантаження. Ще перед 2000 роком фахівці вказували, що в місті майже 60 відсотків мереж водопостачання та водовідведення перебуває у аварійному стані. Тепер же комунальникам майже щоднини доводиться ліквідовувати пориви. При цьому кажуть, що в окремих місцях водопровідні труби взагалі повністю погнили.

Та чи врятують ситуацію, що склалася в цілому з водозабезпеченням жителів міста нові мережі? Адже, окрім всього іншого, Гнилий Тікич з якого комунальне підприємство здійснює поверхневий водозабір, забруднений й обмілів. Якщо ж додати до незадовільного екологічного стану джерел питного водопостачання ще й неефективну систему управління, недосконалі технології очищення питної води й стічних вод та низьку якість обслуговування населення комунальним підприємством водопровідно-каналізаційного господарства міста, про що повідомляла нинішнього року наша газета, то стане зрозуміло, чому якість води, котра подається споживачам, давно вже не відповідає вимогам Державного стандарту «Вода питна. Гігієнічні висновки і контроль за якістю». В місті сходяться на тому, що без очищення річки в районі водозабору, строк експлуатації якого, до речі, завершився ще в 2000 році, та врегулюванні роботи розміщеної на Гнилому Тікичі гідроелектростанції, поліпшення якості води й доведення її до стандартів питної нічого й чекати.

Між тим, у Звенигородці, як зазначають фахівці, є більше 20 свердловин, які можна було б задіяти як альтернативні та більш безпечні джерела водопостачання. Тож залишається надіятися, що у подальшому, проклавши новий водогін, місцева влада займеться вирішенням проблеми питної води.

Михайло НЕЧАЙ

03.10.2017 10:30
Переглядів: 923
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.