У Шевченковому музеї на Звенигородщині познайомили з художницею, що малює радість

Кожен художник – неосяжний творчий всесвіт. Має такий всесвіт і мисткиня Леся Кара-Коця, уродженка села Вільшана, що на Звенигородщині, випускниця Національної академії образотворчих мистецтв і архітектури, яка мріє через творчість зробити світ кращим. Саме з її роботами вирішили познайомити шанувальників мистецтва у заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка».

«Художниця Леся Кара-Коця відома як автор чарівних хоботарок. Її барвисті добрі персонажі народжені з прадавніх образотворчих традицій і народної мудрості, яка передається з покоління в покоління у казках. Працює в різних жанрах і техніках станкового образотворчого мистецтва (живопис, графіка, витинанка, авторський декоративний живопис), – розповідають у заповіднику. – Художниця малює яскравими фарбами, картини оздоблює золотом, сріблом або міддю. На одну роботу йде від місяця до трьох. Леся поєднує в своїй різноманітній творчості цей власний напрацьований стиль, непідвладний мистецтвознавцям – за незмінно радісним настроєм і великою кількістю примхливо фантастичних деталей. Тому навіть найяскравіші її картини не набридають, в них відкриваються дедалі нові думки й асоціації: круторогі воли й могутні бики, життєдайні корови-годувальниці й ласкаві чи бешкетливі телята – постійні наші сусіди в щоденному бутті. А чудова мальовнича Вільшана, яка видається раєм земним для художниці, взірець справжньої любові й поваги до рідної землі й земляків».

Багата наша Звенигородщина на художників та поетів. І Леся Кара-Коця вже відвоювала гідне місце на її мистецькому Парнасі.

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: Як підприємець Ігор Новицький перетворив бізнес на волонтерський фронт Тальнівщини: «Ми робили все, що могли – і навіть більше»

Читайте нас також в Telegram!

12.05.2025 09:56
Переглядів: 359
Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.