Три питання до мера Ватутіного

Чи перейменують Ватутіне?

“Станом на червень 2017 року терміни перейменування назв географічних об’єктів відповідно до вказаного Закону (йдеться про Закон України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” ─ НД) закінчилися. Відтак, перейменування міста на даному етапі може відбуватися у відповідності до Закону України “Про географічні назви”, яким передбачено, що перейменування географічних об’єктів за пропозицією органу місцевого самоврядування здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету” ─ пояснює Олександр Лисюк. І зауважує:

1) Прізвище Генерала Ватутіна М.Ф. не входить до переліку прізвищ, які підпадають під дію Закону про декомунізацію.

2) У колективах підприємств, установ, організацій, депутатами на своїх дільницях, громадськими організаціями розпочато вивчення думки мешканців міста з даного питання.

3) Перейменування міста є фактичною зміною місцезнаходження юридичної особи, фізичної особи-підприємця та громадського об’єднання, що тягне за собою необхідність внесення змін до установчих та дозвільних документів, зміни банківських реквізитів та у більшості випадках зміни печатки. У такому випадку додаткові витрати понесуть юридичні особи, фізичні особи-підприємці та громадські формування.

Як видно з коментарів до допису мера у мережі “Фейсбук”, більшість ватутінців вбачають, що перейменування не на часі, оскільки це потягне додаткові фінансові витрати.

─ Ніяких перейменувань, на фонтан грошей нема, бо дорого ─ землею засипали. Перейменування ─ це теж гроші кожного жителя міста, ─ зауважує Вадим Грабовий.

─ Вважаю, нормально перейменувати місто, якщо ми отримуватимемо зарплату в 10.000 гривень, а долар буде, як раніше по 8 гривень, якщо ні, то як перейменування відіб’ється на нашому житті та наших доходах? – підтримує попереднього дописувача Борис Бугаєнко.

Іван Баб’юк згоджується на перейменування, якщо “ініціатори заплатять за всі переоформлення документів (а їх немало)”.

Однак є й інший, діаметрально протилежний погляд на це.

─ Питання економіки міста і декомунізації (деСОВКОзації) ─ окремі питання. Негарно бездіяльністю в першому аргументувати бездіяльність у другому. Якщо раніше я натякав, що справжні причини не в економіці, то зараз скажу прямо. Боюсь, що справжні мотиви апологетів збереження прорадянської назви міста в “любві к рузьгому міру”, ─ пише Олександр Гребінь.

─ Про те, що радянський генерал утопив у крижаному Дніпрі майже 400 тисяч людей, з-поміж яких багато дітей зі звільнених з-під окупації українських земель, більшість ватутінців воліють не знати або забути. А там, між іншим, могли бути і їхні родичі, ─ каже Зоя Ігнатюк. ─ Поклоніння вампірам та тиранам у крові багатьох наших людей.

Найрадикальнішу позицію зайняла Тетяна Хамула : “Не подобається Ватутіне? Валіза, вокзал ─ і геть на бандерівщину!”

Нагадаємо, ще 2015 року телеканал “Вікка” повідомляв, що Верховна Рада взяла зобов’язання перейменувати області, райони та населені пункти, що носять імена діячів комуністичного режиму, серед них було й місто Ватутіне. Однак наразі Ватутіне зберігає стару назву, а дискусії з приводу необхідності його перейменування і досі тривають. Головна причина – суперечливість постаті генерала-визволителя, а також те, що молоде місто з цією назвою з’явилось, іншої у нього не було. У процесі громадського обговорення, щоправда, зринуло кілька назв, які можуть бути розглянуті: місто Шухевич, Гризлове, Богачеве, Шахтарськ, Козаче, Гетьманськ.

Мер міста Олександр Лисюк закликає ватутінців звернутись у раду міської організації ветеранів (каб.20) або відділ з питань внутрішньої політики (каб.10), щоб висловити свою думку з цього приводу та підписати опитувальний лист.

Куди поділись прапори, що майоріли на місці пам’ятника Леніну?

Ватутінські волонтери на тумбі з-під скинутого Ілліча розмістили три прапори: державний, козацький (визвольний червоно-чорний) та Євросоюзу, а в подальшому збиралися створити тут меморіал, присвячений Героям Майдану та АТО. Мерія, не дочекавшись обіцяного, прийняла рішення про демонтаж тумби, згадуваний меморіал на свій смак і ризик встановила в іншому місці, туди ж перенесла і всі три стяги, які, з погляду посадовців, “логічно вписуються у композицію разом із пам’ятним знаком у Сквері”.

Слід зауважити, що прапори вже кілька разів комунальники знімали з Іллічевої тумби, виконуючи рішення про її демонтаж, але активісти їх щоразу повертали на місце. Наразі це призвело до відкриття двох кримінальних проваджень: одне стосовно волонтерів (Є.І. Підцерковного, О.І. Рубана та О.В. Данилюка) за вчинення “неправомірних дій” (перешкоджанні законному демонтажу тумби), інше – зі слів Петра Гогунця ─ стосовно Олександра Лисюка, за те, що “він неодноразово знімає державний прапор України”.

Чи буде фонтан?

Відповіді на це питання Олександр Лисюк, на жаль, не дав, хоча радує в його коментарі один вислів – “тимчасове переобладнання під квітник”. Отож, будемо сподіватися.

“На святкування Дня міста, ─ пояснює мер, ─ ми очікували на приїзд гостей, тому, як добрі господарі, проводили активні роботи з благоустрою. У зв’язку з тим, що за тривалий термін часу депутат міської ради Євген Підцерковний зі своїми однодумцями не виконали обіцянок щодо відновлення фонтану, рішенням виконавчого комітету було надано дозвіл Ватутінському управлінню житлово-комунального господарства на приведення до естетичного зовнішнього вигляду фонтану, розташованого на головній алеї міського парку, та тимчасове його переобладнання під квітник, що і було зроблено. Мені здається, що на сьогодні центральна алея парку значно краще виглядає, ніж останні три роки, коли без будь-якого погодження з місцевою владою команда Підцерковного розпочала відновлення фонтану, так і не довівши справу до завершення. Порівнюйте самі.”

Однак ватутінці не здаються. Послідовно вимагають реставрації водограю.

─ Його не приводити в порядок потрібно, а ремонтувати і вводити в експлуатацію. Це стосується і паркової алеї, а особливо острівця любові, ─ пише Ірина Корнієнко, інші містяни загалом цю думку підтримують.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Внесено пропозицію перейменувати Ватутіне на місто Шухевич

22.06.2017 10:19
Переглядів: 1279
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.