У Звенигородських бібліотекарів – свій календар

Важко сьогодні знайти родину, яка не мала б у своєму домі календаря. Бо ж загубитися у датах і числах, якщо його немає перед очима, можна дуже легко і швидко – таке, мабуть, траплялося хоча б раз у житті з кожною людиною. У пам’яті старшого покоління – настінні відривні календарі. Вони залишаються у вжитку й посьогодні. Разом з тим, види цієї поліграфічної продукції постійно розширюються – нині без проблем можна придбати як перекидні настінні, так і настільні календарі, календарі – плакати та календарі кишенькові, аж до календарів – закладок, котрі слугують не тільки для визначення днів й місяців, але й для нагадування про знаменні і пам’ятні дати та події.

У Звенигородській районній бібліотеці ім. Юхима Кримського з порівняно недавнього часу традиційно презентують свій календар, присвячений видатним землякам, ювілейні дні народження яких припадають на той чи інший рік. Цьогоріч це український хоровий диригент, композитор, фольклорист Олександр Кошиць, від дня народження якого минатиме 145 років, та книгознавець, бібліограф, бібліотекознавець Левко Биковський.

Окрім календаря, в книгозбірні можна ознайомитися і з літературною спадщиною обох земляків-звенигородчан, які, на жаль, не повернулися в Україну з-за кордону, де обоє гідно представляли її. Так, Олександр Кошиць, батько якого був настоятелем Тарасівської церкви святої Покрови на Звенигородщині, залишив по собі збірник «Українські народні пісні для мішаного хору», книги «З піснею через світ», «Листи до друга», «Спогади», в яких змальовує й повітове містечко Звенигородку та її мешканців тих років. А в книзі «Від Привороття до Трапезунду 1895-1918» уродженця села Вільховець Левка Биковського знаходимо цікаві оповіді про тодішні лісові угіддя та їх охоронців.

Михайло НЕЧАЙ

20.01.2020 09:43
Переглядів: 1008
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.