Швейцарці інвестують у будівництво виробничого комплексу у Звенигородці 35 мільйонів євро

Фото з інтернету

Наприкінці дев’яностих років з доброго десятка успішних промислових підприємств на Звенигородщині зуміли вберегти від знищення всього декілька, зокрема сироробний комбінат, котрий все ж змінив попереднього власника – повновладним господарем його стала французька фірма «Бонгрен». Таким чином, від досить сильного виробничого потенціалу міста залишилися одні спомини.
З того часу багато хто з районного начальства щедро розкидався обіцянками щодо введення в дію нових перспективних виробничих потужностей і забезпечення робочими місцями місцевого люду, проте нічого з цього не виходило. Міський голова Звенигородки Олександр Саєнко чогось подібного не обіцяв, знаючи, що від планів до їх виконання відстань чимала. Та це зовсім не означало, що в міській раді не займалися питаннями розвитку промислового потенціалу, а водночас і додатковими фінансовими надходженнями до місцевого бюджету. В ході пошуку різного роду варіантів вийшов міський голова на декількох потенційних зарубіжних інвесторів. Особливо зацікавила його досить відома у світі компанія BuhlerHolding AG – швейцарський виробник багатофункціональних рослинних установок. Втім, відома вона не тільки виробництвом обладнання, а й пов’язаними з ним послугами щодо переробки сільськогосподарської продукції та виготовлення продуктів харчування.
В ході двосторонніх переговорів в компанії зацікавилися пропозиціями звенигородчан щодо будівництва в місті високоефективного виробничого об’єкту. Попередні підрахунки засвідчили, що сировинна база регіону повністю відповідає запитам майбутнього переробного підприємства. Таким чином, вже наприкінці жовтня нинішнього року міська рада вийшла на фінальну стадію із залучення міжнародних інвестицій у розмірі 32 мільйони євро на будівництво комплексу з переробки сільськогосподарської продукції. В комплекс входитимуть: млин, потужністю 300 тонн за добу, елеватор, потужністю 40 000 тонн, комбікормовий завод та завод з виготовлення олії рослинної, потужністю відповідно 250 та 400 тонн за добу.
– Характерно, що функціонування таких виробничих потужностей дозволить певною мірою вирішити проблему безробіття, – розповідає Олександр Саєнко. – Адже, згідно проекту, орієнтовна кількість робочих місць становитиме від 180 до 220. Окрім того, компанію зацікавив проєкт завершення будівництва п’ятиповерхівки за місцезнаходженням магазину «Альфа-Центр», що, окрім всього іншого, сприятиме впорядкуванню житлового фонду.
Під майбутній переробний комплекс виділена необхідна земельна ділянка при в’їзді до Звенигородки з черкаського напрямку. А відповідні будівельні роботи мають розпочатися вже з наступної весни.
А на Тальнівщині при головуванні Валентини Любомської не те, що не залучали інвесторів, а й плювали на них з м’яких керівних крісел. Любомська лише їздила переймати досвід у сусідні райони, витрачала бюджетні кошти на пальне та обіди.

Михайло НЕЧАЙ

11.12.2020 11:35
Переглядів: 3748
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.