Шукайте кадри в Моринцях

Минулого року Моринський навчально-виховний комплекс «Дошкільний заклад – загальноосвітня школа» ім. Тараса Шевченка став переможцем конкурсного відбору шкіл-учасниць цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини». Тут розробили перспективні моделі та подальші програми власного розвитку і захистили їх перед громадськістю. Надалі взялися за реорганізацію та оновлення як навчального процесу, так і самих шкільних приміщень. Тож на сьогодні навчально-виховний комплекс має красивий художній інтер’єр, сучасні класні кімнати оформлені за дизайн – пропозицією модернізації приміщень, передбачених програмою «Інноваційні школи Черкащини», запропонованої Черкаським державним технологічним університетом, просторий спортивний зал із тренажерною кімнатою, сучасний спортивний майданчик, оновлений актовий зал.

Щоб якісно поліпшити навчальний процес, за рік своїми сила ми та за фінансової підтримки Благодійного фонду «Урожай-громаді», сільської ради й відділу освіти райдержадміністрації обладнали 5 класних кімнат з інтерактивними засобами навчання. А за рахунок фінансування з районного та обласного бюджетів придбали сучасні мультимедійні комплекси для кабінетів фізики, хімії та біології.

Тож і кабінети мають сучасний, дещо незвичний для випускників минулих років вигляд. Скажімо, в кабінеті хімії не побачиш портретів відомих в цій області вчених, звичних колб, реторт та іншого обладнання. Все це замінили сучасна «інтерактивна» дошка та невеличкий пристрій над нею.

Щодо самого навчання, то НВК працює за перспективною моделлю «Сільський господар». Для успішного її впровадження тут, окрім всього іншого, розроблено цілісний комплекс вивчення низки професій. Так, у НВК успішно діють різного роду факультативи, курси, гуртки. Особливо популярними з них є «Основи ландшафтного дизайну» та «Основи квітникарства», на яких учні отримують початкові знання професії ландшафтного дизайнера. Уроки бджільництва, котрі з зацікавленістю відвідують старшокласники – і хлопці, і дівчата, знайомлять їх не лише з теорією, а й з практичними діями пасічника. Для цього на території школи розмістили власну міні-пасіку, яка нараховує 5 вуликів. А студія декоративно-прикладного мистецтва «Мальва» допомагає учням освоїти основи гончарної справи та художника-аматора. Для гармонійного та всебічного розвитку школярів у школі діють гуртки: «Військово-патріотичний», «Художня обробка деревини», «Дзвіночок».

– Все це: вишуканий інтер’єр школи, обладнані кабінети сучасними інтерактивними засобами навчання кабінети, різнобічні факультативи та гуртки допомагають створити інноваційний, спрямований на якісне поліпшення, освітній процес у якому, зокрема, реалізовується обрана нами модель «Сільський господар», – говорить директор школи Валерій Колісник. – Зрозуміло, говорити про якісні зрушення ще дещо рано, проте в тому, що вони обов’язково будуть вже найближчим часом, можна не сумніватися.

Михайло НЕЧАЙ

04.12.2017 16:04
Переглядів: 1157
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.