Проти коронавірусу – всією Звенигородською громадою

Подібної сесії Звенигородської районної ради ще не було. Вона, скликана позачергово, майже відразу ж потому, як на Черкащині було оголошено надзвичайну ситуацію, пов’язану з епідемією коронавірусу, відрізнялася від попередніх передусім тим, що учасники її були в основному у захисних медичних масках. Запобігаючи таким чином небезпеці, пов’язаній з епідемією, депутати розглянули основне питання порядку денного – надання фінансової допомоги медикам на запобігання поширення вірусу в районі. Виходячи з існуючих реалій, керівники центральної районної лікарні та Звенигородського центру первинної медико-санітарної допомоги просили не так уже й багато – близько 400 тисяч гривень на закупівлю необхідного медичного обладнання та засобів захисту, проте виділені кошти в рази перевищили вказану суму. Лише районною радою було виділено 340 тисяч гривень, а разом з фінансовою допомогою обласної та Звенигородської міської рад це становило 975 тисяч гривень.
Не поскупилися на допомогу й сільські ради. Найбільше – від 45 до 50 тисяч гривень виділили Багачівська, Вільховецька та Княжицька сільські ради, а у Водяницькій об’єднаній територіальній громаді віднайшли можливість перерахувати районній медицині 125,6 тисячі гривень.
– Будь-які розмови про економію в умовах, що склалися, більш, ніж недоречні, – говорить голова Водяницької ОТГ Руслан Каюк. – Маємо зробити все для того, щоб огородити населення від страшної епідемії. От лише біда в тому, що люди живуть у невідомості: якщо трапляється випадок смерті від пневмонії, ніхто не знає – коронавірус це чи інша хвороба. Будемо надіятися, що після забезпечення тестами ситуація вирівняється.
Одночасно з іншими невідкладними заходами, керівники району, запроваджуючи акцію «Допоможи лікарні», провели зустріч з керівниками та власниками звенигородських аптек, на яких йшлося про зниження цін та недопущення спекуляції медичними препаратами та засобами індивідуального захисту. При цьому аптеки, зокрема ТОВ «Валекс» та «Здравниця», надали матеріальну та фінансову допомогу райлікарні. А от проблема з забезпечення населення медичними масками залишається поки що відкритою – в аптечних закладах їх розмели в перші ж дні після оголошення карантинних заходів, а коли завезуть нові партії, сказати ніхто не може.
– Можна було б, не чекаючи поставки з існуючих баз, замовити маски на деяких швейних фабриках, які є в області, – резюмує власниця аптеки «Здравниця» Віра Притульська, – проте туди не пробитися. Звертатися до місцевих приватників теж не виходить, оскільки вони повинні мати на це не тільки сертифікат, а й цілу купу дозволів.
Щоправда, одна зі звенигородських швей навіть за таких обмежень зуміла налагодити виготовлення масок, що їх можуть замовити в неї бажаючі. Але ціни на них «кусаються»: за кожну маску треба викласти 20 гривень. Тож в основному жіноцтво шиє їх з марлі та інших матеріалів для себе та членів родини.
Певною мірою активізувалися й підприємці та власники підсобних господарств, які донедавна забезпечували міський ринок продуктами. З закриттям ринку той же домашній сир, сметану, сало, городину можна без проблем придбати, замовивши їх через соцмережу. Онлайн-ринок успішно опановують як самі продавці, так і покупці. В більшості випадків, дотримуючись правил санітарії, продукти завозять замовникові прямо у двір. Й характерно, що при цьому ціни залишаються ще на лютневому рівні, чого не можна сказати про магазини, де ціни ростуть щоденно. Між містянами розповсюджуються різного роду чутки, зокрема, що у виробників закінчуються запаси продуктів, в тому числі й борошна, і ціни на хліб значно підвищаться. Тож в магазині «АТБ» борошно з попереднього завозу розібрали відразу ж, після чого воно подорожчало. Так, п’ятикілограмовий пакет його коштує зараз понад 70 гривень. І хоч повсюдно можна почути роз’яснення і заклики не вірити чуткам, ажіотаж триває.

Михайло НЕЧАЙ

02.04.2020 11:42
Переглядів: 1178
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.