Обвал стелі, чорні стіни та волога: У Ватутіному люди живуть в аварійному будинку

У Ватутіному мешканці двоповерхівки переживають за своє майно та навіть життя через протікаючий дах. Щоразу, коли йде дощ, на горищі починається потоп. Звідти вода потрапляє в квартири.

–Ми купили квартиру 9 років тому, – розповідає Валентина Мартиненко. – З 14-го року я почала активно писати в УЖКГ. Вже тоді були тріщини у фундаменті, дах без кінця протікав. 8 із 16-ти квартир розташовані на 2-ому поверсі. І у всіх них тече стеля. Ми підстелили плівку, тому в нас менше проблем. Всі інші страждають: шпалери відпадають, все мокре. На даху повністю гниле дерево, а в шифері дірки. Перекриття, як решето. Щоразу, коли йде дощ, ми переживаємо, чи той дах не звалиться на нас.

Після чергового дощу в оселі сусідки Валентини обвалилась стеля. Дивом ніхто не постраждав.

–В квартирі моєї сусідки навпроти впав шматок стелі, – обурюється жінка. – Не просто побілка, а побілка з цементом. До неї приїжджає онук. То добре, що його саме в той момент не було в неї і він не спав в кімнаті, де це сталось. В інших оселях поки просто повідвисали шпалери і все навколо чорне від вологи. Кілька днів тому я проснулась від того, що почула звуки падаючих крапель на стелю. Я розумію, що мій гіпсокартон скоро протече.

Щорічні звернення до комунальників не допомогли полагодити аварійний дах.

–Я щороку ходила в УЖКГ й писала заяву про такий плачевний стан, – продовжує Мартиненко. – Показувала їм фотографії й просила зробити капітальний ремонт. Це ще в той час, коли такі роботи входили в їхні обов’язки. За документами в нашому будинку, з року будівництва, вже двічі перекривали дах. Але ж по факту цього не було. Тобто, як побудували в 1960-ому році, то по цей час просто підлатують. Минулого року чоловік сам купив піну й задув ті отвори. Цього вистачило ненадовго.

Нещодавно будинки мали перезаключити договори з комунальниками.

–Кожен будинок має наново заключити договір з ними, – продовжує Валентина. – Але в новому договорі вже немає нічого про ремонти. Тобто, сенсу платити ЖЕКу немає. Щомісяця я платила 167 гривень за квартиру в 30 «квадратів». Ми порахували, що загалом з будинку люди заплатили 36 тисяч гривень за минулий рік. Тому ми вирішили відмовитися від їхніх послуг.

Інші мешканці також звертались до комунальників за допомогою. Та ремонт даху нібито звівся лише до поставлених банок з-під фарби.

–Мені в ЖЕКу сказали, що я їх ганьблю, – сміється Мартиненко. – Сусід також звертався. То ті відра й досі стоять на горищі. Вони принесли якісь матраци, шматочки шиферу.

Раніше ремонтувати будинки допомагала місцева влада, кажуть в управлінні ЖКГ Ватутіного. Нині грошей на це немає.

–В тому будинку потрібно зробити капітальний ремонт даху, – коментує керівник ВУЖКГ Олександр Костіков. – Попередні роки ми його підлатували. Раніше на капремонт виділялись кошти з міського бюджету. Зараз грошей на це немає. Того, що платять мешканці, не вистачить. А про ремонт за допомогою якихось банок я нічого не чув.

Валентину Мартиненко комунальники попросили написати заяву про відмову від їхніх послуг із приміткою, що мешканці двоповерхівки не мають претензій. Жінка не погодилась та попросила створити комісію для оцінки стану будинку. Поки готувався матеріал, людям вже відрізали електропостачання на приміщення загального користування.

Сергій РАДЧЕНКО

 

22.04.2021 14:24
Переглядів: 1558
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.