Оборудки з землею стають звичним явищем на Звенигородщині

Новини в Озірні розносяться досить оперативно. Тож варто було одному з жителів села дізнатися, що його земельний наділ, не знати яким чином, перейшов у відання якогось ТОВ «Більйон груп», як слідом за ним й ще майже три десятки озірнян вже знали про оформлення договорів оренди своїх земельних паїв з цією фірмою. Бо хоч у «Більйон груп» цю оборудку провели зі знанням справи, передбачивши всі нюанси, аж до реєстрації земельних ділянок у Свидівецькій сільській раді Черкаського району, не маючи при цьому погодження як власників землі, так і Озірнянської сільської ради, проте врахували не все, допустивши поспіх. Про це свідчить вже той факт, що серед тих, з ким «оформлено» угоди на оренду землі, числиться і декілька громадян села, які давно вже знайшли вічний спокій на сільському кладовищі. Тож і не дивно, що на початку лютого село нагадувало розтривожений бджолиний вулик, оскільки серед людей пройшла чутка, що таким чином вони взагалі можуть втратити свої земельні паї. І Валентина Шевченко, Володимир Федонюк, Володимир Вихристенко, Тетяна Лисенко, Юрій Лисогор та інші власники землі, на законні права яких посягло ТОВ «Більйон груп», забили тривогу. Зрозуміло, що першим, до кого звернулися селяни, був сільський голова Озірної Дмитро Юхимчук.

– Оскільки товариство з обмеженою відповідальністю «Більйон груп», прописане в Черкасах, широко представлене в інтернеті, я вирішив передусім зв’язатися з його директором Нікітою Довгером, – розповідає Дмитро Семенович. – На мій дзвінок за номером, вказаним на сайті, відповіли, запевнивши, що я дійсно зателефонував за адресою. Проте назвати себе і свою посаду чоловік, з яким я розмовляв, відмовився, а потім взагалі перервав розмову. Я телефонував знову і знову, проте «вийти» на директора товариства не вдалося.

Тим часом, мав Дмитро Юхимчук до директора ТОВ не одне запитання, бо ж окрім всього іншого, його не могло не зацікавити, який стосунок до землі взагалі має «Більйон груп», основний вид діяльності котрого, як повідомляє сайт, є «оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність».

В такій ситуації сільському голові не залишалося нічого іншого, як повідомити про явну земельну оборудку районну раду, райвідділ поліції та інші районні інстанції. А власники земельних ділянок, у свою чергу, ініціювали сільську сходку, на яку запросили представників владних та силових структур. Та, як відомо, з великої хмари – малий дощ. Учасникам сходки, які домагалися скасування права оренди земельних ділянок черкаськими спритниками, пообіцяли всеможливу підтримку, пояснивши, проте, що в подібних випадках не все так швидко вирішується. Отож селянам не залишається нічого іншого, як чекати рішень більш як десяти відповідних обласних і навіть всеукраїнських інстанцій.

До речі, подібного роду випадки на Звенигородщині не поодинокі. Як розповідають сільські голови, бажаючі прибрати до рук земельні паї вдавалися і продовжують вдаватися до різного роду махінацій. А в обласній прокуратурі констатують: махінації з землею стали звичним явищем. В минулих роках в області було виявлено низку різного роду оборудок. Це, зокрема, незаконне переведення земельних ділянок поза межами того чи іншого населеного пункту та незаконне відчуження землі у приватну власність. Не гребують при цьому й підробкою вже ухвалених рішень сесій районних та сільських рад. Проте до фальшування договорів оренди вдаються надто рідко, оскільки такі дії досить швидко випливають на поверхню. Хоч як скоро дадуть по руках охочим до наживи на чужій землі, сказати важко. А на календарі – останні дні лютого. Незабаром розпочнуться весняні польові роботи. Що буде з землею, котру, хай і незаконно, проте все ж відібрано у її законних власників?

– Про всяк випадок готуємо вила, – почув я в Озірні.

Михайло НЕЧАЙ

28.02.2020 12:50
Переглядів: 3614
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.