Нові правила оплати за газ завдають головного болю споживачам - Вісті Черкащини

Нові правила оплати за газ завдають головного болю споживачам

Фото з інтернету

Отже, процес пішов, як сказав свого часу останній Президент колишнього вже Радянського Союзу: з січня отримуємо рахунки за газ в подвійному форматі: за саме блакитне паливо і за його транспортування. Щоправда, вводячи це ноу-хау, в газконторах розтягли строки роздачі платіжок за грудень минулого року. Так, звенигородчани отримали їх вже в останні дні січня. Будучи законослухняним громадянином та маючи відповідну пам’ятку, яка гласить, що «за кожен день прострочки платежу побутовий споживач, окрім оплати послуги розподілу, має сплатити ще й компенсацію, яка дорівнює розміру самої плати», автор цих рядків відразу ж подався до відділення банку й розрахувався за надані послуги. І був неприємно вражений, отримавши, знову ж таки з великим запізненням, наступну платіжку, вже за січень, в якій значилося, що за мною грудневий борг.

Аби вияснити ситуацію, телефоную до районного управління з експлуатації газового господарства. В мобільному телефоні – безперервні гудки. Набираю інший, вказаний в рахунку номер – такі ж гудки. Телефоную ще й ще раз. І так до обідньої перерви. Безрезультатно.

Повторюю цю ж процедуру вже наступного дня І знову «прокол». Третього дня, прослухавши зранку незмінні гудки, вирішую здійснити «марш-кидок» до контори газовиків. Тим, хто не знає Звенигородки, поясню: від центру міста до його околиці, де на вулиці Щедріна №7, й розміщується контора, не менше півдесятка кілометрів. Місцевий автобус туди не заходить, отож доводиться надіятися лише на власні ноги.

У приміщенні управління людно. В абонентському відділі – як у вуликові. Крізь довколишній гомін до мене все ж доходить пояснення однієї з працівниць відділу, що отой «борг» за грудень «вскочив» до платіжки через те, що у банку не встигають своєчасно повідомляти про внесену плату, отож не треба звертати уваги на подібного роду «дрібниці». Пояснювати ж, чому додзвонитися до відділу не можна, мені вже не треба: телефони тут не змовкають ні на мить, а крім того потрібно ще й вислухати та дати відповідь численним відвідувачам, серед яких чимало жителів сіл, для яких чи не найголовнішою проблемою є плата за транспортування газу. А в селах вона чимала. Тож не важко уявити, як почуваються люди, які свого часу ціною надзвичайних зусиль діставали такі дефіцитні тоді труби, інші комплектуючі, оплачували їх прокладання, а сьогодні повинні платити за транспортування по них газу. Не комфортно вони почуваються, щоб не сказати більш грубо і нецензурно.

– Можна подумати, що газ той везуть гарбою і волами від села до села, – чути в одному кутку приміщення.

– Кажуть, що за те транспортування ми повинні будемо платити однаково, як взимку, так і влітку. Але ж кількість споживання газу в зимові й літні місяці кардинально різна, – вголос роздумує в другому кутку вчитель з Козацького. – Адже у літні місяці ним для обігріву будинків не користуються, а лише для приготування їжі.

– В січні ми зовсім не користувалися газом, – доводить жіночка з Хлипнівки, – а заплатити маємо до ста гривень. – Як це так?

Подібного роду розмови чую й за порогом контори.

– В бабусиній хаті, яка померла два роки тому, ніхто не живе, на газовому лічильникові два роки підряд одні й ті ж цифри, то чому ж ми маємо платити за транспортування газу? – скаржиться ще одна молодиця.

А от літній дядько в цьому гурті настроєний войовниче:

– Чомусь ніхто не зважає на те, що газові магістралі проходять по приватизованих земельних ділянках, – говорить він. – Тож і маю до газовиків зустрічну пропозицію: нехай платять нам за транспортування свого газу по наших трубах і по нашій землі!

Цікава пропозиція. Чи не так?

 

Михайло НЕЧАЙ

08.03.2020 10:55
Переглядів: 722
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.