На Звенигородщині волонтери збирають гроші на райлікарню

Фото з інтернету

«Сказали, що на найближчі 2 місяці всі партії масок замовлено»

У Звенигородці волонтери зібрали на районну лікарню 28 тисяч гривень за менше як тиждень. Ці гроші витрачатимуться на засоби індивідуального захисту, антисептики та розхідні медичні матеріали.

– Збір коштів оголосили з 25 березня. За цей період на картку люди прислали 28 тисяч 68 гривень, – розповідає волонтерка Тетяна Мельник. – Кидають і по 50, і по 100 гривень. Бізнесмени дають трохи більше. Хтось тисячу-дві, а ось недавно 4 тисячі відправили. Лише у понеділок до обіду назбиралася тисяча гривень.

Організувала благодійну акцію, аби не стояти осторонь під час епідемії, пояснює жінка.

– Хтось зі знайомих працює в лікарні, хтось ще тільки навчається на медика. Наприклад, мій син теж буде лікарем. Всі ми знаємо стан нашої медицини, – пояснює Мельник. – Побачили, що епідемія підбирається, вирішили дівчатами щось почати робити. Поїхали до керівника нашої лікарні й запитали, чим треба допомогти. Вже передали антисептики та рукавички. Замовили захисні окуляри та спеціальні респіратори. Хотіли закупити маски у Смілі. Там нещодавно відкрилося їхнє виробництво. Але сказали, що на найближчі 2 місяці всі партії масок замовлено. І так скрізь. То придбала марлю. Троє наших місцевих швачок взялися безкоштовно пошити з них захист на обличчя.

Найбільше лікарня потребує апарату ШВЛ. Гроші на це є, а придбати ніде. Все розкуплено. Також волонтери шукають захисні костюми для лікарів.

– Спецкостюмів немає де купити, – розводить руками Тетяна. – Можливо, якщо все вийде, вдасться їх замовити з Китаю. А ні, то будемо далі шукати. На них є різні ціни: від 400 за одноразові до 1000 за багаторазового використання. Гроші, які є на картці, ми бездумно не тратимо. Бережемо на серйозніші речі, ніж просто рукавички чи антисептики.

Окрім волонтерів лікарні допомагають й аптеки. Нещодавно власники однієї з них передали чималу кількість розхідних медичних матеріалів.

 

Анатолій БУЗИНА

02.04.2020 09:00
Переглядів: 501
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.